20101230

.ďakujem roku zeroten za...

všetky radosti ktoré mi priniesol, úžasných ľudí ktorých mi pod nohy priplietol, za to, že všetko dopadlo dobre aj keď sa to sprvoti vôbec nezdalo, a tak .

20101228

.polyvore in 2010

Keďže ma strašne bavia sumarizačné posty asi Vás nimi zahltím, lebo niet vhodnejšieho času v roku ako posledný týždeň. Rozhodla som sa postnúť všetky moje tohotoročné polyvore kreácie. Keď už neviem čo so sebou, lenivosť ma zmáha, tak skrátka zabíjam čas nadchýnaním sa a spájaním predstáv.


see winter

zimný outfit v tónoch ladiacich mojim súčasným náladám

20101227

.vychytávky roku 2010

Každý rok prichádzajú nové skúsenosti, zážitky, ľudia a vecičky ktoré nás skrátka dostanú do svojich osídel, až začneme rozmýšľať ako sme bez nich mohli doteraz žiť. Tento sa už chýli ku koncu a preto by som vám chcela predstaviť moje  tohtoročné objavy. Tak sa príjemne usadte lebo toto je môj najdlhší post :-) 

Diár Moleskine
Uplynulý rok som svoje plány zaznamenávala do diáru legendárnej značky Moleskine a tak som sa zaradila medzi používateľov akými boli Oscar Wilde, Vincent Van Gogh, Pablo Picasso, Ernest Hemingway alebo Henri Matisse. Tento rok mi nejak nezvýšili financie /diár v elle ho nachvíľu nahradí/ ale dúfam, že ten ďaľší bude opäť mojim každodenným sprievodcom. TU si môžete vytlačiť  moleskine Wise Dice pre potešenie seba a druhých.

20101226

.moja rodinka

Toto je moja ideálna rodinka zimy 2010. teraz som to objavila v počítači ako som si ich všetkých na jeseň pekne vyskladala :-) Sú zo zimnej kampane Zara. Nevedela som sa vynadívať, a teraz opäť. Páčia sa Vám tiež?
THE NEW YORK TIMES ,2010: The year in pictures. Toto som dnes našla, sú to úžasne emotívne fotky z roku 2010, veľa smutných, veselých ale hlavne skutočných. Pozrite si!

20101225

.2eurá=2sukňe

 ňújorker skrátka ruluje!

.giveaway

Včera boli Vianoce a ja som pri príležitosti dosiahnutia 100+10 folowerov sľúbila malý ďakovný giveaway tak tu je. Tieto malé vtáčatká hľadajú domov.
Odmenia sa Vám veselým štebotom!

Podmienkou je byť mojim follwerom cez blogspot a zanechať pod týmto postom komentár s vašou emailovou adresou a niečim milým vtáčikovým :-)  Giveaway je určený len pre slovenských a českých čitateľov. 22.januára 2011 výhercu vyžrebujem pomocou random.org

20101223

.zimnô babô

Včera som zakončila nákupy vianočných darčekov, a počajíkovala so svojimi dávno nevidenými ženami. Bolo nám super, v čajovni sa okolo nás vznášal višňový opar z vodnej fajky a klebetili sme jedna radosť. Dostala som krásnu knižku Stella z roku 1919 z nejakého pražského antikvariátu.

 Pred tým ako som sa rozlúčila s mojim milovaným, spravil mi zopár fotiek. Enjoy!

20101221

.viedŇA

Boli sme v piatok, po zapísaní posledného zápočtu, vo Viedni. Krásnej v každom ročnom období. Stretnúť sa s pánom Michelandželom, Pikasom, Warholom a inými. Úžasný zážitok, ako každý rok, rozprávková radnica, ktorej stále neverím, že je postavená z kameňa a malty. Vyzerá ako nejaká rozprávková ilúzia, trblietavý prášok. 


 integrácia do alternatívnej expozície I.

.fotoEXPO

V utorok sme sa všetci tešili na fotoexpo, výstavu fotiek študentov architektúry (teda nás) ktorá bola v design factory na Bottovej v Bratislave. Snežilo, snežilo, snežilo úplne najviac a pekne kým sme sa tam dostali. Je to priestor ktorý má neuveriteľnú atmosféru, a prvé čo sme po príchode zhodnotili bolo, že raz si taký objekt kúpime a zrekonštruujeme aj my! Ak samozrejme Džejentí nezbúra všetky takéto krásne priemyselné skvosty:-ä  

Aj by som zabudla, že bola vystavená aj mnou stvorená fotografia, ale to som už písala cez týždeň teraz si ju môžete pozrieť aj vy. Bol to taký skvelý pocit, lebo zo všetkých mojich známych vystavili fotku len mne. Veľmi ma to mrzelo lebo ich fotky mali atmosféru a pre mňa osobne aj výpovdnú hodnotu. Určite väčšiu ako niektoré iné vystavené. 


 môj objekt povedal že sa zúčastní len keď bude vystavená, dodržala sľub (domča si na blogu domča si na blogu jupíí)

.týždne

Žijem! žijem! Som doma z Bratislavy, po deviatich dňoch plných práce a čumenia do počítača. Idem vás zavaliť rôznymi fotkami a nefotkami z príjemných chvíľ ktoré sa mi pre potešenie votreli do môjho rozvrhu. Cítim sa veľmi dobre, lebo do soboty sa neplánujem dotknúť ničoho súvisiaceho so školou.

Dnes som bola vyplieniť už aj tak dosť vyplienený ňújorker, s úžasnými 1euro úlovkami, ktoré čoskoro ukážem. Kúpila som si ešte ELLE s tým skvelým diárom a vyretušovaným dekoltom krásnej Anne. Teším sa teším že som doma a po neuveriteľne dlhom čase som si opäť kúpila časopis, ktorý si budem môcť v kľude prečítať. 

Chcem vám ešte všetkým poďakovať za (pre)nasledovanie, a veľa veľa štvorčekov s vašimi tváričkami. nečakala som, že magickú stovku dosiahnem tak skoro. Je to veľmi motivujúce mať toľko čitateľov a komentátorov. Za každý jeden vám ďakujem lebo mi robí radosť čítať ich. A musím sa polepšiť v prispievaní lebo niekto si to rozmyslel a zo 102 mám 101. Snáď sa to teraz nevyberie opačný smerom. Ale bude giveaway!!


Zopár potravinových fotiek uplynulého týždňa. 


 perníkový ufónec

20101218

.dnes

tuptururúú, tento týždeň ma opäť ničí, mám veľa povinností, strašne ma mrzí, že sa dnes nemôžem zúčastniť stretnutia blogerov ale večer sa dúfam vidíme na urban markete alebo na dead horse. musím sa dostať z tohoto architektonického šialenstva!! nestíham nič postovať. Cez "prázdniny" však určite toho bude viac, mám hromadu nápadov. Včera som bola v úžasne zasneženej vianočnej viedni, v utorok na fotoexpo kde bola vystavená aj moja fotografia. Mám za sebou úspešný týždeň plný prekvapení a to ma nakoplo, že nie som až taká tupá asi. 


www.urban-market.blogspot.com

20101212

moja najobľúbenejšia

Musím sa medzi prácou predsa nejak rozptyľovať preto tento post venovaný krásnej belgičanke Hanne Gaby Odiele. Každý má nejakú modelkovskú obsesiu a mojou je v poslednej dobe ona.

20101211

.architecture

to je teraz to čo ma ničí a zamestnáva najviac. do siedmeho januára budem len a len pracovať, stresovať a desiť sa. Práve preto budem prispievať pravdepodobne pomenej, mojimi najbližšími priateľmi budú AutoCAD ceruzka, papiere fixy a ááh nervy s vytlačením práce.

 
"architecture is an art of how to waste space."

20101203

jeden mesiac jeden deň...

...a všetkým Vám(75) ďakujem.
nečakala som!
tak moje inšpirejšn z .tumblr si

chuchuchúúú zima je túúú

Môj pondelkový negativistický post ma presvedčil o tom, že keď od vecí veľa nečakáte tak máte väčšiu šancu byť príjemne prekvapení. A to sa presne stalo. Sneženie ma nehorázne rozveselilo, bol to pre mňa úplne nový pocit, lebo šancu na príliv endorfínov čo sa počasia týka má u mňa len jarné slnko a letné mrholenie. 

Vianočné trhy boli konečne môjmu svedomiu povolené, cesta k nim síce sivo vyčľapkaná ale punč a cigánska mňam. Najvianočnejšie vianočne som sa cítila. Maximálne bezstarostne, s kamarátmi okolo a s predstavou skvelého večera.

Na záver áno, musím sa opakovať, že architects study hard! party even harder! nezostalo len na plagáte, ale tak ako zvyčajne sa stalo realitou. najlepšia beánia evr!

jabĺČKA!