20110331

.the universal sigh

v pondelok vyšli celosvetovo prvé RADIOHEAD noviny, ja ako veľký ľúbič Thoma Yorkea a jeho ostatných kamarátov, vášnivý zberateľ papierových dokumentov som neváhala ani sekundu, musela som ich mať! o takomto jedinečnom počine z dielne radiohead bolo hneď jasné, že to bude zmes samých dobrých vecí. Noviny sú plné obrázkov, príbehov krátkych básničiek citujúcich verše z nového albumu King of limbs, nedostala som sa ešte ku všetkým ale rozhodne to je zaujímavé čítanie. Noviny sa rozchytali ako teplý chlieb, v Bratislave ich mali u Doktora Horáka. Na oficiálnej stránke the universal sigh nájdete stovky fotografíí ľudí ku ktorým sa noviny dostali. Zopár som ich vybrala, a medzi nimi aj tú moju :-)

20110325

.utorok

v utorok bolo slnco, a ja som nechcela zanedbávať blog tak som sa išla trošku posrkúcať na schodoch.
žijem relatívne nekultúrne, voľný čas vypĺňam spánkom a počítaním statiky, nachádzam sa v polovici semestra a je to čudné. dni plynú akosi rýchlo, a ja mám strach že už nikdy nebudú plynúť pomalšie.
nevadí, plním si sny, vždy som chcela mať blog aby som mohla spraviť fotku obsahu svojej kabelky, predpokladám, že nie je prvá ani posledná.
/pretty tired to write in english/
kabelke schovávam taštičku s tajnôstkami, vesmírny diár, ipod plný najnaj hudby, peňažienku, mobilné telefonické zariadenie, maxiokuliare, pravítko, veľa papierov v preplnenom zakladači, peračník, labeloidné prípravky na pery, kľúče a kal-ku-lač-ku, lebo som študent STU, a študenti STU musia mať pri sebe vždy kalkulačku, aj na party, aj všade!

20110319

.superspln


Dnes večer zruba o 20.10 budete môcť na nočnej oblohe vidieť po dvoch desaťročiach obrovský mesiac. Ten okolo našej planéty nekrúži po kruhovej ale po elipsovej dráhe, preto je niekedy k Zemi bližšie, inokedy ďalej. NASA tvrdí, že náš kozmický sused bude zhruba o štrnásť percent väčší a skoro o tretinu jasnejší než zvyčajne. Sledujte perigeum!

20110312

.menštruačne dravý žúr

MDŽ sa najlepšie oslavuje s bloodymary v ruke /nikdy viac!/ na menštruačnom žúre. V Hopkirku nás privítala sama Diana Fabiánová režisérka filmu Mesiac v nás. Bola to najlepšia party ever, dresscode bolo čokoľvek červené/ja som mala žiaľ len nechty lebo nič iné červené nevlastním/. Flamenco, krvavé grafitti a komunistické pochúťky boli na nezaplatenie. Odchádzala som neskoro v noci s červeným karafiátom vo vlasoch a nezabudnuteľnými zážitkami!
  
We celebrated International women´s day in Hopkirk and saw Diana Fabianova´s film Moon inside you. This was one of the best parties I have ever attend. 

20110304

.bauhaus

včera sme boli na vernisáži Bauhaus dvadsať- 21: legenda pokračuje v design factory na bottovej. Je to medzinárodná putovná výstava k 90. výročiu založenia školy Bauhaus. A kedže ja ju milujem a rovnako priestory design factory, nebolo nad čím rozmýšľať. plágát som si ukradla v škole ešte v deň ako ho vyvesili. žiadne štrúdle sa nám síce neušli, lebo kto neskoro chodí...
je to tam ešte do 27.3. choďte pozrieť!