20110331

.the universal sigh

v pondelok vyšli celosvetovo prvé RADIOHEAD noviny, ja ako veľký ľúbič Thoma Yorkea a jeho ostatných kamarátov, vášnivý zberateľ papierových dokumentov som neváhala ani sekundu, musela som ich mať! o takomto jedinečnom počine z dielne radiohead bolo hneď jasné, že to bude zmes samých dobrých vecí. Noviny sú plné obrázkov, príbehov krátkych básničiek citujúcich verše z nového albumu King of limbs, nedostala som sa ešte ku všetkým ale rozhodne to je zaujímavé čítanie. Noviny sa rozchytali ako teplý chlieb, v Bratislave ich mali u Doktora Horáka. Na oficiálnej stránke the universal sigh nájdete stovky fotografíí ľudí ku ktorým sa noviny dostali. Zopár som ich vybrala, a medzi nimi aj tú moju :-)

a my!

20110326

.dá dá dá

do auparku sa po mesiaci s ôsmimi eurami na karte ísť dá dá dá!
odolávala som, síce to bolo ťažké ale nemala som na výber.
nekúpila som ničničničničnič!

20110325

.utorok

v utorok bolo slnco, a ja som nechcela zanedbávať blog tak som sa išla trošku posrkúcať na schodoch.
žijem relatívne nekultúrne, voľný čas vypĺňam spánkom a počítaním statiky, nachádzam sa v polovici semestra a je to čudné. dni plynú akosi rýchlo, a ja mám strach že už nikdy nebudú plynúť pomalšie.
nevadí, plním si sny, vždy som chcela mať blog aby som mohla spraviť fotku obsahu svojej kabelky, predpokladám, že nie je prvá ani posledná.
/pretty tired to write in english/
kabelke schovávam taštičku s tajnôstkami, vesmírny diár, ipod plný najnaj hudby, peňažienku, mobilné telefonické zariadenie, maxiokuliare, pravítko, veľa papierov v preplnenom zakladači, peračník, labeloidné prípravky na pery, kľúče a kal-ku-lač-ku, lebo som študent STU, a študenti STU musia mať pri sebe vždy kalkulačku, aj na party, aj všade!

20110322

.die antwoord

i fokken luv die antwoord, i fokken luv weird things, i fokken recommend this! 
you have to click skip ad button


more at shiz.sk

20110320

.spaziergang

v utorok sme sa boli spaziergangovať a oblievať drahým pivom v ňuspirite, ale nie o tomto vám rozpoviem. chcela by som vám poďakovať za vyše 50 000 kliknutí, som rada, že sem radi chodíte,inšpirujete sa, zanechávate komentáre /všimla som si zvýšený počet citoslovcíí! čoto?/.
aj keď som sa spočiatku bránila, bola zdesená keď niekto z môjho okolia zistil, že mám blog, teraz ma teší počúvať pozitívne ohlasy, lebo viem, že to nerobím len pre seba. spätná väzba, je naozaj dôležitou pohonnou hmotou, ktorej cena je nevyčísliteľná. svoj blog mám rada, lebo vďaka nemu som zažila už pár príjemných zážitkov, stretla nových ľudí. jou!
na záver by som vás chcela poprosiť o to , aby ste mi napísali, čo vás na mojom blogu baví a čo nebaví, čoho by ste privítali viacej, alebo niečo very very spešl. Síce si to budem aj tak stále robiť podľa seba, ale akýmkoľvek pozitívnym podnetom sa nebránim, tak želám krásny deň!

thank you dears for 50 000 visits, i hope you enjoy my blog, now you can write me what would you like to see here. i appreciate your interest and also thanks for your positive feedback. i am preparing a small surprise soon! have a nice day!

20110319

.superspln


Dnes večer zruba o 20.10 budete môcť na nočnej oblohe vidieť po dvoch desaťročiach obrovský mesiac. Ten okolo našej planéty nekrúži po kruhovej ale po elipsovej dráhe, preto je niekedy k Zemi bližšie, inokedy ďalej. NASA tvrdí, že náš kozmický sused bude zhruba o štrnásť percent väčší a skoro o tretinu jasnejší než zvyčajne. Sledujte perigeum!

20110317

.third hand /od vé ver od ver ja/

do tretice všetko dobré, a preto vám oznamujem , že sme dnes boli vyplieniť sekáče!
ako môžete vidieť odevy sa tešia, že čoskoro pôjdu do práčky a nebudú musieť ďalej visieť v útrobách textilehousov. Pozdravujú vás usmievavé levisky, cyklámenové nohavice na a lá céline DIY clutch, žmurkavé čierne tričká, ktoré plánujem zošredovať, oversized babka svetrík a sieťkové mentolové tričko so sviežim dychom! 
i love second hand shopping with kaa,bambi,ver, and vé!

20110315

.my zvery /ony/

rozhodla som sa svoj blog zahlcovať hovadinami a prichádzať o po móde túžiacich folowerov.
well,  decided to  overload my blog with this odd stuf, and lose fashioneaters!


20110312

.menštruačne dravý žúr

MDŽ sa najlepšie oslavuje s bloodymary v ruke /nikdy viac!/ na menštruačnom žúre. V Hopkirku nás privítala sama Diana Fabiánová režisérka filmu Mesiac v nás. Bola to najlepšia party ever, dresscode bolo čokoľvek červené/ja som mala žiaľ len nechty lebo nič iné červené nevlastním/. Flamenco, krvavé grafitti a komunistické pochúťky boli na nezaplatenie. Odchádzala som neskoro v noci s červeným karafiátom vo vlasoch a nezabudnuteľnými zážitkami!
  
We celebrated International women´s day in Hopkirk and saw Diana Fabianova´s film Moon inside you. This was one of the best parties I have ever attend. 

20110304

.bauhaus

včera sme boli na vernisáži Bauhaus dvadsať- 21: legenda pokračuje v design factory na bottovej. Je to medzinárodná putovná výstava k 90. výročiu založenia školy Bauhaus. A kedže ja ju milujem a rovnako priestory design factory, nebolo nad čím rozmýšľať. plágát som si ukradla v škole ešte v deň ako ho vyvesili. žiadne štrúdle sa nám síce neušli, lebo kto neskoro chodí...
je to tam ešte do 27.3. choďte pozrieť!