20110731

.poncho

môj jesenný wish a musthave z h&m
nech ho u nás majú, prosím
edit: naživo je čudné lebo ja som malá a ono je veľmi dlhé, to druhé je z lindexu

20110730

.jubilant

áno už je to nejaký ten deň, viac sme sa zabávali ako fotili, ale nedokázala som si odpustiť toto gifko :-D
celý pondelok som som varila a vypekala, strašne ma to bavilo. jedli sme tekvicovú polievku z tých podarených tekvíc na poslednej fotke, džgali cuketové placky, piekla som bábovku a improvizovala s tortou, ktorej originálny recept a nápad nájdete tu. ja som však chcela tvarohovú tak som si to všetko upravila podľa seba a spravila ju ako cheesecake. bojím sa že tých ďaľších 10 rokov uplynie dvakrát rýchlejšie. nevadí bude to určite party!

20110727

.high line park

projekt je už síce starší, ale ja som ho objavila len nedávno. ide o premenu starej nepoužívanej nadzemnej železnice v skvelý park, priestor pre ľudí, ktorého posledná časť sa otvorila začiatkom júna- dokopy má 1.45 míle. dávno som nebola niečím tak nadšená, všetko to tak krásne súvisí a hrá dokopy. Je to dokonalý príklad toho ako treba narábať s mestskou štruktúrou, a obnovovať industriálne dedičstvo. Pred demoláciou trať zachránila nezisková organizácia Friends of the High Line, ktorá sa v súčasnosti stará o chod celého parku fungujúceho ako ucelený organizmus, so svojimi pravidlami, kultúrnymi podujatiami a vlastným twitterom /čo ma celkom pobavilo:-)/ Viem že u nás rastie burina všade, ale nie v takejto kultivovanej podobe. Je smutné, že v našej krajine sú podobné miesta na okraji záujmu, a na historické hodnoty ktoré boli na prvom mieste pri zachovaní High Line nikto nehľadí. Slovensko však kráča lepším smerom, dúfam že obnova Starého mosta v Bratislave prinesie podobne pozitívny výsledok. Mestské zásahy sú tým jediným čo môže našim mestám opäť dodať stratený šmrnc. Tak som sa nejak rozpísala, asi to už ukončím. Áno chýba mi škola :-D  O Mestských Zásahoch sa môžete dozvedieť viac TU. a viac o High Line sa môžete dozvedieť TU.
 Čo si o tom myslíte vy?

20110726

.deň potom

už mám dvadsať už móžem byť gangster! 
tak sme v mojej belobe robili zlobu dnes.
dopoludnie po pažravej party s antonom mojim ryšavcom ľúbezným
a akú tortu som si urobila! uvidíte zajtra, stay tuned! ďakujem Vám za včerajšie priania.
odevy z h&m against aids sú gangsterskou nevyhnutnosťou

20110717

.tri analógové

od môjho najmilšieho burančeka ešte z dávna.
ja som prechladnutá, samozrejme čo by to boli za prázdniny keby všetko šlapalo podľa dokonalého plánu. najviac som nešťastná, že asi nebudem môcť isť v piatok do rakúska na festival :-/ ahjee aspoň vy si ich užívajte, mňa bolí ešte aj ležanie...

20110712

.najlepšia

áno boli sme tam a bolo nám najlepšie, ja som stihla všetko čo som chcela, hoci ešte nikdy som nezanedbávala naplánovaný harmonogram tak ako tento rok. podcenila som silu slnka, teda všeobecne som sa zbalila z neznámych príčin najmä do vlhkej zimy, takže jediné čo mi na celej pohode chýbalo boli šaty. fotiek je pomenej, no zážitkov o to viac. vo štvrtok som si po vystúpení pána mobyho povedala, že tak fajn môžme ísť domov, viac mi k vnútornému pocitu šťastia, ktorý som si bola na pohode už po štvrtý krát vyvolávať nechýba. Prepadol ma neohraničený sebecký pocit a túžba mať takýto koncert len pre seba každý večer vo svojej izbe. Ale to som ešte nevedela čo prinesú moji top top headlineri Simian mobile disco, bola to totižto smrť zamiešaná s oranginou, vodkou a spontánnou radosťou vo fľaši od rajca. Predtým sme si ešte užili Santigold od ktorej som ja osobne očakávala viac. Sobotným highlightom bola rozhodne M.I.A, v druhom rade som prišla takmer o život a zažila boj, s veľkým zlým mužom, ktorého som ultra poštípala a on ma za to vyšticoval za vlasy. Táto exhibicionistická strela by mala začať myslieť aj na životy svojich fanúšikov, na pódiu s ňou chceli byť snáď všetci, unášaná davom som si povedala, že dopredu nikdy viac. Oddychový Portishead bol dokonalý, zaspávací, intenzívny, podkožný, a mne sa zdá, že som na tom teplom betóne nachvíľu aj zaspala, a snívalo sa mi niečo čarovné. Záverom pohody bol pre mňa turbomega magnetický muž ktorý elektrifikoval naše malé nevinné telá. Rusko bola party! the teenagers a peter bjorn and john zlý a kebab síce bez rajčiny ale najlepší. Teším sa na ďaľšiu pohodu dúfam že bude ešte lepšia, aj keď takú si viem predstaviť len ťažko. 
V piatok idem na Beatpatrol, chystá sa ešte niekto?
a pustite si povinne niektorú z pesničiek!

20110706

.lovci

 fuck off HUNTER!
dúfam, že zákon schválnosti zabezpečí, že kúpou týchto prémiových gumákov bude na pohode pekne a nemokro!

20110704

.spohodieva sa

chcem mať takýto outfit, a chcem aby bolo teplejšie a najlepšie!
kto sa chystá?
ak by ste si chceli pozrieť viac mojich festivalových inšpirácií klikajte na shiz.sk
inak prišla prvá várka hodiniek, kto mal objednané a ide na pohodu môžem mu ich odovzdať!!


20110702

.pure morning

Zistila som, že táto oranžová vec, ktorú som považovala za pršiplášť pršiplášťom nie je! úplne som ráno zmokla, ale aj napriek tomu ju neskonale milujem. Viem že by ste už konečne odomňa očkávali nejaký poriadny post, ale nie nie ešte nie, mám sa celkom tvorivo, na shiz.sk budú cez týždeň pribúdať články o festivalových stylingoch, dnes idem na party, tak snáď budú aj zverejniteľné fotky.
nazatiaľ iba ja, vo svojej najprirodzenejšej bezmejkpovej podobe, moje muškáty, a izba, ktorá bude zachvíľu biela, bude mi asi chýbať a čím viac sa približuje deň zmeny tým viac ju mám rada. čo si myslíte vy?