20110829

.it changes when the sun goes down

predstavujem vám moju obľúbenú sieťku v ktorej na ulici vzbudzujem celkom dosť pozornosti. dnes som si bola nakúpiť ešte nejaké veci- štetce, ceruzky a tak, na plenér na ktorom práve som a tento post som si pripravila dopredu. neviem čo k tomu viac dodať, asi len toľko, že aj napriek veľkému množstvu vetracích otvorov ktoré šaty majú, mi bolo veľmi teplo. blogovú premiéru má tiež pierkový náhrdelník ktorý som vyhrala v giveaway u zuzky- je naj, a všetko ostatné už asi poznáte :-) rovnako ako pesničku ktorú som k týmto slnečným fotkám vybrala.

20110826

.gant woman A/W 2011 presentation

včerajšie dopoludnie sme strávili v príjemnej spoločnosti slečny Janky, vianočného stromčeka a mäkkých štýlových zimných vecí. po niekoľkých minútach som úplne zabudla, že vonku je leto v najväčšom rozpuku, atmosféra ktorá vládla v knižničnom salóniku nenápadného hotela ma hneď úplne dostala. mali sme možnosť prezrieť si kúsky kolekcie čelenenej do troch inšpiračných tém : Royal Eccentrics , Skiing in Aspen a Christmas in Vermont. V každej som si našla svojich favoritov, no musím uznať, že všetky kúsky vyzerali perfektne a bol to ťažký výber. Mäkká parka s obrovskou kapucňou, károvaný zavinovací kabát, teplé svetre, skrátka najlepšia zimná pohoda. Nevynechali sme ani kolekciu Michaela Bastiana ktorý bol ocenený  ako najlepší pánsky návrhár roka- inšpirovaný švédskom navrhol líniu ktorou nás sprevádza vtáčik kardinál charakteristický pre sever Európy. mňa najviac zaujal eskimácky kožúšok, a čierna pletená čapica. GANT je značka s dlhoročnou tradíciou, ako sami o sebe vravia ide o americké športové oblečenie s európskou inšpiráciou. Na odevoch ma vedia vždy dostať detaily, gombíky, prešívanie ale rovnako vzory, strih a materiály. Gant v ničom nezaostával, dokonca mal navrch! Preto ďakujem, že som sa mohla zúčastniť tohoto zimného osvieženia a prajem kolekcii veľa úspechov
ďakujem tiež za mäkkučkú deku a okuliare na posledné dni leta ako stvorené.

20110825

.výlet

ja sa vždy rada delím s čerstvým ovocím, teda pokiaľ nejde o maliny alebo čučoriedky, preto ma teší, že mám pre vás fotky z dnešného výletu ktorý som včera spomínala. 
dnes bol krásny deň, aha ľaľa môžete sledovať moju radosť ktorá je vo mne doteraz. Obedovali sme samé dobroty, lízali ľadovú zmrzlinu a absolvovali úspešný nákup /dlhá skladaná sukňa bledotehlovej farby na jeseň, juch!/ . neverila mojim cestovinám, a dominika nakupuje bez skúšania :-) smiali sme sa, klebetili, chodili po obchodoch, bolo nám nadštandardne, chvíľu sme si užívali vianoce /zajtra viac!/ a slnko len horelo závisťou, tak nám prepáčte prosím za tých 38 stupňov.

20110824

.dnes bude teplo

včera som skončila v práci /preto som tri týždne flákala blogovanie/ mám posledné tri dni na to aby som si poriadne užila prázdniny, zajtra ideme na bratislavský výlet, v piatok trošku party a v sobotu odchádzam na dvojtýždenný výtvarný plenér do starej ľubovne, to bude partyparty, budeme kresliť stromy, hrad, mesto, ľudí a podobne, viete mi niekto niečo lákavé v tejto lokalite odporučiť? no a hneď ako sa vrátim dúfam, že budeme s vé mieriť na dovolenku...
a potom ma čaká už len škola. 
tak toto bolo krátke suma sumárum o tom ako žijem čo ma čaká a prečo ma tu je málo. jedna šitty fotka cez webcam, a pesnička od health-milujem ich!

20110823

.gio caffé alá najlepšia zmrzlina

konečne nastal čas kedy máme v našom meste niečo čo stojí za návšetvu, ochutnanie a následné zverejnenie na mojom ľúbeznom blogu. najlepšia zmrzlinárňo-kaviareň v celom vesmíre sa nachádza na rohu pešej zóny a kupeckej ulice v nitre, a som rada, že vám môžem predstaviť toto skvelé miesto, zmrzlinový raj plný retro nábytku, s fantastickou citronádou, milou obsluhou a všeličím iným. majú malú zmrzlinu aj veľkú zmrzlinu aj v kornútku zmrzlinu aj v miske zmrzlinu. namixujú vám ju podľa vášho želania a keď ste zlatučkí dajú vám aj ochutnať na lyžičku. moje najobľúbenejšie sú asi všetky ale z nich vyberám tie ktoré môj jazyk okúsil: pistáciovú, horkú čokoládovú, stračatelovú, jahodovú, melónovú, jogurtovú a doriti aj mandľovú. z naozajstných jahôd z naozajstných melónov, z naozajstnej čokolády, no chápete čo vám chcem povedať. skrátka paráda

20110816

.kto si ešte pamätá

...že sme boli v šourúme? pozrieť sa na krásnu jesennú kolekciu plnú dokonalých svetrov šiat teplých mäkkých vecí. všetko sme chytali mačkali a ochkali, džgali jahody v čokoláde, poprípade boli čokoládou zasiahnutí, prežili dlhú cestu no krásne popoludnie. ja si to veľmi dobre pamätám lebo to bolo 6 dní pred ateliérovými obhajobami, a ja som bola v strese, a ráno som mala skúšku z fyziky. stretla som nových ľudí smiali sme sa, jedli polievku, a vymienali si limonády, lebo ja nemám rada džindžerovú príchuť, bolo krásne. ja ďakujem h&m katkám za pozvanie a v niekoľkých mojich zenitových fotkách pripomínam zúčastneným tento príjemný májový zážtok.
theresa.ágnes.katka.jj.domči.alica.evka.jul.

20110815

.hrozne hroznový grejp

pravdu? nechcelo sa mi ísť, lístok som si kupovala vo štvrtok večer, tajne /aj verejne/ som dúfala, že moja nechuť bude zárukou skvelej party.
v piatok sa to všetko začalo. prvá zastávka- lepoldov, najlepšie syrové korbáčiky a diana /kto zažil vie, alebo si nepamätá/. nasledovalo vlúpanie do prázdneho zamknutého kupé. a potom už len letisko, všetko také malinké, zabavili sme sa pri vyrábaní plátennýh tašiek, nasledoval nejaký puding, nejaký hex ale najviac som sa tešila na HURTS, boli dokonalí! a mali skalné fanúšičky /bičiz/ cez ktoré sa fakt nedalo prepchať dopredu- asi ešte nikdy sme nemali podobný problém :-D koncert som si aj napriek tomu užila a môj drahý Denjel ma potešil setlistom s venovaním od Thea. Potom si už veľa nepamätám, lebo ma nič iné nezaujímalo, strašne znudene som sa v prvom rade tvárila na the sounds, mám dokonca pocit že maja-speváčka sa na mňa úplne škaredo pozrela keď sa všetci okolo mňa v prvom rade hýbali a ja nie- vôbec nevadí. bola švédka a bola krásna a ich klávesák bol na tom podobne, nakoniec sme si ako klasici išli zatrsať na deadhorse a spať. teda nedá sa to nazvať spánkom, na grejpe sa pred 5.00 zaspať podľa mňa nedá- škoda. veľa zvierat. studené ráno sme strávili na hnoji /rozumej balíky sena/ s teplým čajom a nesmelými lúčmi slnka. celý deň sme sa poflakovali, a užili si tri tvorivé tvory aj najlepšie reklamy roku s výkladom petra konečného. prírodný ľadový rooibos s naozajstnou chuťou, na chvíľu the uniques po tisíci krát, a the wombats. v rámci zachovania zdravia som dobrovoľne opustila svoju pozíciu. nakoniec sme wombatov aj marinu dali s dominikou na bezpečnom mieste. bolo super skákavo som veľmi rada, že som sa rozhodla ísť, hoci musím povedať že od minulého roku sa grape po technickej stránke nikam neposunul, z čoho som bola veľmi sklamaná a za to mu dávam palec dole. no nevadí aspoň sme sa sprchovali s vreskotom sťa v potoku.
a ešte jedna pikoška na záver stále som jedla a vyprážaný syr v žemli som mala za dva dni 4 a pol krát. ohh pôjdem do gastropekla!