20111228

.no môže toto byť

takáto jarná provokácia, stelesnené odevné blaho, moja architektonicko-módna dušička plesá pri týchto jednoduchých kombináciách, materiáloch, sthihoch farbách. ja neviem či som už taká prepracovaná a už mi načisto hrabe ale naozaj sa neviem vynadívať. aspoň viem čím sa po skúškach budem odmeňovať. a normálne mám chuť odfotošopovať tej ženskej hlavu a dať tam svoju ako sa neviem dočkať zmocnenia týchto odevov! háemko tlieskam ti! táto jar bude extrémne vydarená!
vopred sa ospravedlňujem, že do 4.1. 2012 blogovo umieram pretože mám obhajoby ateliéru a pracujem pilne ako včelička. držte mi palce prosím, aby ma nepremáhala lenivosť a aby to celé skončilo pekným písmenom. tí čo máte naozajstné voľno užívajte si ho aj za mňa! ďakujem.

20111226

.best of 2011

po veľkom úpechu ktorý mal minulý rok TENTO článok som sa opäť rozhodla zosumarizovať nové objavy roku 2011 a odporúčam ich skúsiť aj Vám. V niektorých veciach som možno objavila ameriku ale to predsa vôbec nevadí :-) Prezraďte mi v komentároch tie vaše vychytávky !

Korres
korres je super prírodná /ževraj nie až tak ako si myslíme/ kozmetika, ktorá si získala moje srdce na minuloročnej dovolenke v grécku preto som si tento rok doniesla odličovač a sprchový gel /ceny v grécku a u nás sú neporovnateľné/ doteraz ľutujem, že som si toho nenakúpila oveľa viac!

Shiz.sk
Shiz.sk Vám určite netreba dvakrát predstavovať, na začiatku februára sa spustil tento web, ktorý svojich návštevníkov kŕmi najlepšími novinkami a zaujímavosťami. Som veľmi rada, že môžem byť jeho súčasťou aj keď som veľmi nezodpovedný redaktor. Za rok si získal širokú návštevnícku základňu, ktorá sa mesiac od mesiaca enormne rozrastá.


Matyšákov hroznový mušt
bola to láska na prvý pohľad a následný prvý ochuť. Radšej mám červený ale aj biely je mňamka, vypila by som ho hektolitre, mal by tiecť z vodovodu!


LOMO fisheye
lomo foťáky sú mi známe už dlho, avšak až tento rok som sa stala hrdou majiteľkou zlatého fisheye. je ľahký, nosím ho všade zo sebou,vďaka svojim 170° zachytí aj to čo nečakáte a vyrába najlepšie party fotky! viac o lomografii a všetkých analógových zázrakoch zistíte tu.

20111224

.najkrajšie Vianoce

Všetkým Vám prajem krásne Vianoce, aby ste si nadchádzajúce dni plné pohody, lásky, radosti a oddychu užili čo najlepšie v kruhu svojich najbližších. Pripájam však tiež jeden pravdivý citát. 
"Počas vianočných dní očakávame pokoj, lásku, šťastie a radosť. no na to aby sme to mohli prežívať počas Vianoc, potrebujeme tak žiť aj počas roka." Martin Miler

20111221

.týždeň

ráno som si na tri krát posunula budík, cez záclony presvitalo sivé ráno a mne sa po  pracovne prebdenej noci nechcelo vôbec vstať. z ospalého presunu k oknu sa razom stalo radostné zasnežené prekvapenie.
toto je vločka ktorá spadla z bieleho neba dva roky dozadu
áno zaspala som s blogom lebo nekonečne veľa pracujem, dlhé noci dlhé dni, málo spánku malé radosti, a malé nešťastia, neprekvapivé zistenia s kulisou vianoc. dnes som sa bola asi po desaťročí korčuľovať - bol to najlepší vypínací večer, včera som charakterne odišla zo skúšky ktorú všetci dali aj keď tam mali vypočítané nič - babô dojebals, zajtra pôjdem oficiálne prvý krát na vianočné trhy ale dnes ma čaká ešte dlhá noc. som unavená, teším sa domov, architektúra sucks!
existuje ešte vôbec niekto kto prepne do vianočného módu až v sobotu?


20111215

.h&m SS 2012 party

dávno sľúbené premiérové lomofotky z najlepšej prezentácie s hviezdnym obsadením! prečítali ste si toho o kolekcii dosť, tak ja len zhrniem že je veľmi farebne šťavnatá, najviac sa mi páčili doplnky a  neónovo žltá podprsenka pod neónovo žltým topom spolu s bielou kožennou sukňou, opaskami a obdĺžničkovým náhrdelníkom. tak indžoj! zopakovala by som si to hneď.
v najbližšej dobe sa pripravte prosím na fišájovú záplavu lebo sa vyvolali filmy :-D

20111213

.utorok

baví ma všetko ostatné len nie škola, dnes sme boli fotiť pozemok na ktorom staviame náš ateliérový projekt, meditačná chvíľa v rači a večerné pokusy o lietanie. keď spravím všetky skúšky kúpim si longboard! ale to musím najprv dnes vypočítať zadania na nosné konštrukcie a modliť sa o zápočet.
dúfam že vy ste na tom so školou lepšie :-)
edit: inak už zajtra sa bude dať v prahe na myslbeku zohnať kolekcia trish sumerville pre h&m z ktorej už mám tento super svetrík, boty /tu/ aj temné tepláky/tu/.

20111211

. vianočný wishlist

keďže som včera nasadila materialistickú nôtu rozhodla som sa zverejniť môj vianočný wishlist z ktorého nedostanem pravdepodobne nič, ale nedbám veď vianoce nie sú len o darčekoch.
tie prvé dva svetre sú super ale nemôžu byť jeden bez druhého, potom tá gumička papelote za ktorú si nadávam, že som si ju nekúpila /jediná reálna vec ktorá sa pod stromom môže objaviť/ horská šatka, prsteň hodný architektky, papučky a čižmičky, originálne spodné prádlo a okuliare. ruksak! /potrebujem ruksak najlepšie béžový a menčestrový- videl taký niekde niekto?/ale nepohrdla by som ani týmto samozrejme, minimalistické hodinky, tžpitivý obal na mobil, popi šálky a to najlepšie na záver, plyšová sépia a roxy cruiser! ohh chcem všetko!

20111206

.mikulášske ráno

 dnešné ráno nebolo len o okopaných čižmách naplnených cibuľou /zlé zlé babô/ ale bolo opäť po dvoch týždňoch kreatívne. po dlhej dobe nejaké čosommalanasebe fotky po ceste z Dunaja~, moja decembrová ovečka, danielov exkluzívne poslušný balíček a bez gumenných dinosaurov akoby ani nebol mikuláš :-) koľko sladkostí ste dnes zjedli? priznajte sa! zajtra budú možno už fotky z loma tak stay tuned!

20111203

.fotoEXPO

včera sme mali beániu. bolo MEGA! ale predvčerom sme mali fotoexpo a to bolo tiež skvelé. tento rok som neposielala žiadne fotky lebo som ich nejak nestihla povyberať kvôli pko workshopu ktorého výsledok môžete vidieť na konci. aj keď sme nepostúpili bola to perfektná skúsenosť. Inak tieto temné priestory sa nachádzajú v suteréne našej školy!
a milujem mať tepláky v spoločnosti, je to také uvoľňujúce :-)