20120130

.gut gut

v posledných dňoch skúškového treba veľa motivácie, a štandardne si vždy v takýchto okamihoch pozerám všelijaké pekné veci, pekné veci od slovenských architektov, ktorí tiež museli spraviť všeličo a aj tú posratú statiku u nášho obľúbeného pána docenta. jedným z mojich obľúbených skvostov je ateliér Gut Gut, ktorý už v názve napovedá že ich tvorba je fakt veľmi gúúd! nech sa páči, malá dávka architektúry pre vás. chceli by ste viac? /všetky fotky požičané z ich stránky, kliknite a pozrite si!/ 

20120127

.iro SS 2012

mega mega! keď sa ráno zobudím všetko toto bude v mojej skrini dúfam! ultimátne jarno-letné handry! hoci skôr sa zjavia keď teraz zaspím, a ráno ich nebude. dnes mám to hnusné staviteľstvo a som celá nesvoja. držte palce aj ukazováky aj prstenníky aj prostedníky aj malíčky aj pästičky! ďakujem!20120125

.kreatívne ráno

včera sme boli s danielom na kreatívnom ráne s jurajom nvotom, bolo to jedno z najlepších rán vôbec, premietol nám ochutnávku z filmu "eštebák" ktorý bude mať v kinách premiéru 26.apríla a určite som zvedavá ako to skončí. mám rada česko-slovenské filmy s touto "1968 tematikou". Lebo predsalen som ešte šteňa a nikdy som nič podobné nezažila, aj keď vždy tí skôr narodení vravia, že v tých filmoch je to úplne skreslené.
 ráno sa mi opäť nechcelo vstávať, v poslednej dobe s tým mám extrémny problém, ale nakoniec to  čierna ovca, rifle a slniečková kabelka nejak narýchlo vyriešili  /kto uhádol má u mňa cukrík/.

20120124

.let's get retarded, in here...

a hlavne si k tomu pustite pesničku!
nekonečné skúškovéééé...takto vyzerám keď sa sťažujem niekomu že sa mi nechce učiť staviteľstvo

20120123

.páčivé a chcené

moje jarné TOPky, ten ruksak by som pozmenila ale aj tento je pohľadný. čo poviete vy? mám pre vás ďaľšiu hádanku, čo z tohto by som už mohla mať doma na poličke, a pri pohľade na to sa tešila najviac na jar? ešte stále ma trápia skúšky, práve odchádzam na ústnu z nosných konštrukcií, a v piatok mám staviteľstvo tak držte palce prosím!


neon shoes: jil sander zvyšok: topshop

20120121

.hoch

cez skúškové sa treba ísť odreagovať, ja som bola včera na hochspannung! o ktorom viem, že ma určite nikdy nesklame. hlavne po skúške v ktorej je jeden príklad a ja v prvom kroku vypočítam že 1,5 : 2 = 1,25 každopádne nevadí. hoch bol fajn, podelím sa s vami o tieto tri náhodilé fotky. stretla som všelikoho a jedným z nich bola aj martina autorka jedného z mojich najobľúbenejších slovenských blogov klik tu. vonku je opäť bielo a ja vám musím prezradiť že po skúškach sa chystám na najlepší lyžiarsky široko ďaleko, lyžiarsky architektov, chopok juh dva metre snehu juhuuu! síce som sa už začínala tešiť na jar, lebo som sa zmocnila všelijakých jarných pokladov! nakoniec mám pre vás hádanku. akej farby je stachel na druhej fotke? Ja som len tak zvedavá:-) prajem pekný večer.

20120117

.inspiration

v týchto dňoch plných učenia padne celkom vhod zopár pekných obrázkov a videí. stále mám pred sebou 4 skúšky, tie najťažšie, a najhoršie znejúce vyšli nejak na koniec, čo nie je vôbec príjemné lebo do budúcej stredy sa nezastavím a môj mozog je už príliš lenivý aby ešte nasával nové vedomosti. 
teší ma, že každý deň mi pribudne nejaký milý nasledovateľ, ale zároveň sa obávam toho, že to kôli tomu, že moje posledné posty sú nejak príliš "outfitové" čo nie je zrovna poľa môjho gusta. dúfam že svoj kultúrny život po skúškovom obnovím lebo tento stav sa mi vôbec nepozdáva. ale asi to príliš a zbytočne analyzujem. idem si odpočinúť a pokračovať v učení, vonku je krásne bielo a tak. prajem vám pekný deň. inak nevideli ste niekde obyčajný menčestrový béžový  ruksak? Potrebovala by som taký.    

20120112

.dejiny architektúry a jahôd

práve som sa vrátila zo skúšky z dejín, zajtra ma čaká statika, kúpila som si moleskine a jahody, idem k nim pripraviť celozrnné palacinky s tvarohom, potom sa budem učiť a táák. vonku je krásne marcovo, mám rada keď si môžem dať kožúšok a mať ho rozopnutý. kamarátka mi povedala že mám viac kabátov ako ona ponožiek, a nemôžem jej v tom veľmi odporovať, ale no nekúp to za euro :-D 
vy sie inak tiež ešte píšete ťaháky na ruku? lebo ja som z toho ešte nevyrástla, dodáva mi to príjemný stredoškolský pocit aj v treťom ročníku na vysokej.
tududú prajem vám krásny zvyšok tohoto slnečného dňa a ak by ste mi chceli spraviť radosť tak TU mi môžte dať prosím LIKE, ďakujem!

20120108

.warm in winter

až sa mi nechce veriť, že som dokázala vyprodukovať v priebehu pár dní dva odevné posty :-) je to jasné, správne naštartovať skúškové je vždy náročné, najprv si treba nabalzamovať pery, potom zarovnať fixky, keď je uprataná izba tak najlepšie vytriediť fotky a veci v počítači, potom sa ísť prejsť...každopádne zotrvať v týždňovom zväzku s dejinami architektúry a statikou bude celkom náročné. lenivosť nad lenivosť. ale k iným veciam, predstavujem vám jarné čižmičky ktoré som musela ísť pokrstiť v tejto jesennej zime, bezdomovecký etno kabát a moje obľúbeniny v podobe kakaovej vazelíny na pery a grepového peelingu ktorý je mojím novým fetom preto sa so mnou pravidelne presúva z kúpeľne do izby... a to je asi všetko. 
Prajem vám superský štart do nového týždňa!

20120106

.and happy new year

tuptururuu, dúfam že vám prvý týždeň roku 2012 ubieha príjemne, ja som mala včera obhajoby z ktorých ešte nemám výsledok ale všetko snáď bude ok. preto som sa až dnes dostala k týmto fotkám zo silvestra, málo sme fotili o to viac sme si ho užívali, bol skvelý! konečne sa mojim palmovým legínam v tejto tropickej zime dostalo pozornosti :-) A dúfam že si všimnete výnimočného javu-namaľovala som sa!  kto ma pozná vie že to u mna nie je bežné :-D bol to celkom príjemný pocit, po týždni klikania vyzerať ako človek. celý môj denný režim sa posunul...
dnes som si užívala voľno odzajtra sa učím na skúšky, dúfam že vy s nimi končíte skôr ako 27.1. ohh to bude zase blogová hybernácia :-D užite si zajtrajšie voľno ja idem na výlet na stredné slovensko:-)