20120228

.2008

retrospektíva, len tak občas ma pochytí pozrieť si čo sa dialo takto pred štyrmi, tromi alebo piatimi rokmi. digitálne médiá všetko dokumentujú. som rada, že môj narcizmus celkom výrazne opadol od tých čias. super sweet necelých sedemnásť. a dnes keď som sa pozrela na túto fotku nič iné ako philosoraptor mi nenapadlo :-D

20120224

.JUS†ICE a iné prímesy

oo áno takto včera sme sa mali najlepšie na svete, spravodlivosť naplnila naše srdcia a telá  zasiahla elektrizujúca vlna. samozrejme, iba mne sa môže stať, že do foťáku založím v stave zmätku už vyfotený film a dopadne to ako na nasledujúcich fotkách, kde sa s našim zážitkom splietajú iné zážitky a vďaka mojej zlatej rybke sa na koncerte ocitli aj osoby ktoré tam s nami fyzicky neboli a koniec koncov majú ešte lepšie fotky ako my zúčastnení. Nevadí zážitok to bol vysnívaný, čo tam po tom.
JUSTICE sú najveľkolepejší púšťači pesničiek akých som doteraz zažila.  
INFO: práve som sa dočítala,a zostala vskutku šokovaná, že minulý týždeň vyhorela naša milá lomography ambasáda v bratislave a zajtra sa koná brigáda kde môžete prísť podporiť obnovu zakúpením foťáčiku s mierne obhoretým obalom v akciovej cene alebo si vyhrnúť rukávy a pustiť sa do toho, odmena vás isto neminie! 


20120219

.noc architektúry

afterka smer cvernovka. ale pred tým ešte posedávanie v škole, degustácia výberových vín v podzemí, výstava semestrálnych prác a prednášky. v štartovacom období keď nás netrápia ešte žiadne zadania všetci strašne radi a s nekonečným nasadením partyujeme, popíjame, tancujeme, tešíme sa
okrem toho že som celá opäť len háenem vás chcem informovať o novinkách, ako ste si zaiste všimli nastali malé svieže zmeny v designe a pribudlo okienko formspring, takže milé stratené duše čo sa na mňa vypytovali inde nech sa páči :-) a v hlavičke sa objavilo slovné spojenie visual diary, ktoré vystihuje môj blog podľa môjho pocitu viac ako fashion, cítim sa s ním spokojnejšia. teraz idem nahadzovať nejaké nové veci do bazáru tak sledujte aj ten. Prajem Vám príjemný štart do nového týždňa, mňa rozvrh poctil voľný pondelkom. ALE! odoprel mi možnosť chodiť v utorok na Kreatívne rána takže bežte tam a zaplňte moje smutné miesto. Mňa čaká rušný týždeň, v stredu idem na predpremiéru filmu Signál, vo štvrtok na JUSTICE do Viedne a v sobotu nás čaká Rezonation. Kto by sa chcel naladiť nech si pustí pesničku /set/. Pápá


20120216

.new g(o)ods

boli sme na vernisáži prestížnej výstavy Nový T(o)var, ktorá už tradične predstavuje práce študentov stredných, vyšších a vysokých škôl ocenených Národnou cenou za študentský dizajn za rok 2011. Táto súťaž je jedinou českou odbornou súťažou, ktorá hodnotí mladých dizajnérov a je jediná svojho druhu v Európe a vo svete. k tomu sa pripojila aj krátka prehliadka mladej slovenskej tvorby študentov VŠVU a ja som sa podujala na kamarátsku modelkovskú výpomoc, večer to bol príjemný, vyzerala som ako chorý ufón. ale najdôležitejšie je že sme sa pri tom celom naozaj zabavili. Výstava prebieha v showroome Kabinet. na poslednej fotke požieram vesmírny keks, len tak pre vysvetlenie.

20120215

.kultuur

olalaa o chvíľu je tu znova, už o tom aj zasnežené vrabce čvirikajú! pozývam všetkých na rezonation, príde aj vé aj pauline aj kaa aj všetci čo si chcú polámať opätky. a ďalej vás volám na zimnú verziu Noci architektúry k nám do školy a dnes na new g(o)ods kde sa budem premávať v čudných konopných šatách. včera som zažla príjemný neplánovaný večer tak sa teším z takýchto super aktivít kým mám na ne čas.

20120213

.lyžiarsky architektov

áno pejem ódy, stále a navždy. výlety do 2000 m.n.m. sú najlepšie, najmä keď vás tam čaká voňavý bylinkový čaj a maxi chopok poliaty vanilkovým krémom. neviem kde skôr začať, takže začnem tými čajmi... degustovali sme v každom priľahlom bufete južnej aj severnej časti, zistili sme, že zamrznutá horalka chutí ako Lina (to je tá poliata čokoládou s orechami). veľké mínusky (-18) sme riešili termoprádlom a čarovnými čajovými prímesami. aby to nebolo len o lenošení robili sme vššš vššš a vššš a vššš na prírodnom bio snehu, správne hádal ten kto ma označil za lyžiara. baví ma to najviac. s nízkym pudom sebazáchovy sa vrhám do sivých snežných búrok, čo je stále veľmi bezpečné nakoľko sa niektorí vrhajú do úžľabí a vracajú sa s čiernymi modrinami bez dosky. okrem iného sme si vozili naše zadky na lanovkách, spúšťali sa po somárskych lúkach, smiali sa na zahraničných lajbavých návštevníkoch, večer večerali a potom ruka hore. mali sme tam pánov dídžejov, čo púšťali pesničky a púšťali aj seba dolu svahmi.
a viete čo ma na tom strašne baví, nedá mi nespomenúť to, vám ako čitateľom "fešn blogu", že chodíte celý týždeň v tom istom (ak teda nevlastníte 3 lyžiarske bundy) a je to normálne :-) nikoho to netrápi a nikto nič také nerieši, a k tomu žiaden internet a nič ani fejsbučik. naozaj ozdravný týždeň, až na tú pečeň teda. zajtra valím do bratislavy lebo škola začala, a pravdupovediac už sa teším aj na obsah svojej skrine :-D


20120212

.vráťte ma do snežnej krajiny

okamžite teraz hneď chcem ísť tam kde som bola celý týždeň, kde ste ešte aj na sánkach zapadli do snehu, kde bolo najviac zábavy, najväčšia zima, najbláznivejší ľudia, najmäkkšia vianočka, najodvážnejšia ja, lezenie cez okno, kotúľanie dolinou, slalom medzi kameňmi, najpreplnejšie chodbové party, najviac oddychu, miesto kde bolo jedinou starosťou ráno vstať na raňajky a neotráviť sa pred spaním alkoholom, na miesto kde mi bolo najlepšie za posledný čas.
suma sumárum s architektmi na chopku to môže byť len najlepšie.
triezve veci sa odohrávali na hornom TU a omámené na dolnom TU. paráda!  fotky budú zajtra! 
a hádajte či som snowboardista alebo lyžiar som zvedavá :-D dúfam, že ste sa tu za ten čas mali super.