20120429

.art design project

takéto niečo vzniklo v bratislave, až sa mi nechce veriť! dúfam, že si čo nejskôr nájdem čas na návštevu. zostala som úplne ohromená lebo sa mi to strašne páči. Celý koncept a aj architektonické riešenie ktoré je je dielom Martina Jančoka z atelieru P-L-U-R-A-L. Možno by tento príspevok mal patriť sem, ale ja vôbec neviem či to tam sledujete?! Samozrejme rada si to tu okrášlim niečim pekným slovenským. drevo, liatu podlahu a pohyblivé nábytky ľúbim. Galéria Art Design Project má ambície prezentovať dizajn s presahmi do umenia, autorské projekty dizajnérov, kreatívne experimenty, alternatívne koncepty na medzinárodnej úrovni. Ja verím, že v takomto priestore  to rozhodne pôjde :-) Práve by tam mala prebiehať výstava Křehký v Bratislavě. Pôjdete sa pozrieť? Páči sa Vám?


20120428

.bielô

vo štvrtok ma Dominika zobrala na záverečný večer Bratislavských módnych dní. Musím sa priznať, že takejto udalosti som bola prvý krát a bolo to presne také ako som čakala. Nebudeme si klamať stále sme v Bratislave, kde sa okrem mladých tvorcov na móle predstavujú čudácke značky s ešte čudnejšími odevmi. Foťák štrajkoval takže Vám môžem len v krátkosti povedať, že sa mi u každého páčil aspoň jeden model a ďaľšie ktoré som považovala za mnou nositeľné by som spravila trochu inak lebo mi na nich niečo vadilo. Páčili sa mi matné padavé materiály v zemitých a pudrových tónoch, odhalené chrbáty a najviac voľné biele nohavice od Veroniky Hložníkovej. Report si môžete pozrieť tu.
Biele nohavice, áno je to láska, vo svojich dvadsiatich rokoch sa konečne považujem za dostatočne dospelú aby som si kúpila biele nohavice a neokyckala ich niečim nevyprateľným hneď pri prvom použití. Mám ich už dva týždne ale "šanovala" som ich až na toto slnečné počasie. Je to také isabelovo-marantovské nie? Milujem to.

20120420

.neptune green

Ak uvažujte nad kúpou Lomo foťáku myslím si, že je na mieste dať Vám do pozornosti Dianu F+ Neptune Green. Žiadna mint! Monochromové lomá su podľa mňa top, dúfam že sa moja Rich Bitch ryba teraz neurazí. Máte lomo? plánujete nejaké? Prezraďte!  A ak vás lomografia baví sledujte tu. Zabudla som dať vyvolať film, ale na budúci týždeň sa tešte na fotky v krúžku :-) 

20120412

.štvrtok

všetko dnes dopadlo v pohode, aj keď som nestihla všetko čo som mala, ale aj napriek tomu sme sa chceli ísť s Domčis odmeniť. Táto bundička z Pull & Bear vo mne zanechala hlbokú stopu. Ja som taká nerozhodná! Hlavne keď mi nabúra plány vec ktroá ani zďaleka nie je na mojom pomyselnom wishliste. Architektonická vysnená kabelka je zatiaľ vypredaná, a ja sa musím krotiť aby som peniaze na ňu neminula na niečo iné :-D Chcela by som bezhlavo nakupovať, ale vždy ma zastaví  preplnenosť skrine a prázdnota na kreditke, čo je značná nerovnováha. Máte to tak aj vy? Nakupujete racionálne alebo bezhlavo s tým že si musíte niečo iné odoprieť? 20120402

.philip lim stores

kedže ma v poslednej dobe začalo oveľa viac baviť blogovanie /samozrejme len vďaka vám, marec bol zatiaľ najúspešnejším mesiacom v histórii/, tak som sa ráno zobudila s tým, že vám prostredníctvom neho neposúvam žiadne náučné posolstvo, ležala som a rozmýšľala, čo by som vám mohla ponúknuť. najprv som chcela napísať o Philipovi Limovi ako jednom z mojich najobľúbenejších návrhárov, no potom mi napadlo niečo lepšie, pre mňa určite zábavnejšie. Obrázky z jeho kolekcií sú známe, ale málokoho zaujíma o to ako vyzerajú priestory kde by sme najradšej zhmotňovali naše materiálne sny. Tamtadadá mňa to zaujíma, a už aj vás keď ste sa dočítali až sem. Preto poprosím potlesk pre novú rubriku. 
Zo šiestich butikov ktoré Philip Lim má, som vybrala práve dva, štýlovo veľmi podobné z dielne Leong Leong Architecture. Prvým je 3.1 Philip Lim Seoul, ktorý je situovaný vo významnej módnej štvrti Seoulu, prerobený zo štvorpodlažnej budovy a konceptom podobný jeho predchodcovi z L.A. Mäkká gradientná vankúšiková fasáda je kontrastom k pichliačovým stenám v interiéri ktorý je prúdiacou sekvenciou intímnych priestorov s hladkými nikami. Striedaním materiálov chceli autori umocniť napätie a pocit prekvapenia pri kontakte oblečenia s klientom, tým vytvoriť zujímavú atmosféru a zážitok. Zaujímavosťou je, že všetky steny z kónických útvarov /lepšie bolo pichliačovité však?/ sú poskladané z 5 druhov panelov so zlatými akcentami predstavujúcimi hviezdy. Doplnené tapetou so vzorom z antickej kórejskej vázy, dubovou rybacou podlahou v sivých tónoch a spolu s vinúcimi sa zrkadlami vytvárajúcimi vizuálnu kontinuitu predstavujú podľa môjho názoru dokonalý celok. V  3.1 Philip Lim Los Angeles je architektúra interiéru aj exteriéru založená na rovnakých princípoch, to čo dominuje v tvorbe Philipa Lima sa veľmi pekne odráža aj v koncepcii butikov. Jednodchosť oživená štruktúrou a hra so svetlom sú aj mojimi obľúbenými výrazovými prvkami, mala by som ich začať viac uplatňovať vo svojej tvorbe. Čo si myslíte vy?