20120429

.art design project

takéto niečo vzniklo v bratislave, až sa mi nechce veriť! dúfam, že si čo nejskôr nájdem čas na návštevu. zostala som úplne ohromená lebo sa mi to strašne páči. Celý koncept a aj architektonické riešenie ktoré je je dielom Martina Jančoka z atelieru P-L-U-R-A-L. Možno by tento príspevok mal patriť sem, ale ja vôbec neviem či to tam sledujete?! Samozrejme rada si to tu okrášlim niečim pekným slovenským. drevo, liatu podlahu a pohyblivé nábytky ľúbim. Galéria Art Design Project má ambície prezentovať dizajn s presahmi do umenia, autorské projekty dizajnérov, kreatívne experimenty, alternatívne koncepty na medzinárodnej úrovni. Ja verím, že v takomto priestore  to rozhodne pôjde :-) Práve by tam mala prebiehať výstava Křehký v Bratislavě. Pôjdete sa pozrieť? Páči sa Vám?


20120428

.bielô

vo štvrtok ma Dominika zobrala na záverečný večer Bratislavských módnych dní. Musím sa priznať, že takejto udalosti som bola prvý krát a bolo to presne také ako som čakala. Nebudeme si klamať stále sme v Bratislave, kde sa okrem mladých tvorcov na móle predstavujú čudácke značky s ešte čudnejšími odevmi. Foťák štrajkoval takže Vám môžem len v krátkosti povedať, že sa mi u každého páčil aspoň jeden model a ďaľšie ktoré som považovala za mnou nositeľné by som spravila trochu inak lebo mi na nich niečo vadilo. Páčili sa mi matné padavé materiály v zemitých a pudrových tónoch, odhalené chrbáty a najviac voľné biele nohavice od Veroniky Hložníkovej. Report si môžete pozrieť tu.
Biele nohavice, áno je to láska, vo svojich dvadsiatich rokoch sa konečne považujem za dostatočne dospelú aby som si kúpila biele nohavice a neokyckala ich niečim nevyprateľným hneď pri prvom použití. Mám ich už dva týždne ale "šanovala" som ich až na toto slnečné počasie. Je to také isabelovo-marantovské nie? Milujem to.

20120426

.také dni

mám rada dni strávené so svojim ľúbezným hamstríkom v uprdenej nitre na miestach plných nostalgie. stále viac starneme a stále viac spomíname vracajúc sa do čias dávno minulých. je to ako včera čo sme vyšli zo strednej, a zrazu tuto toto zviera vedľa mňa odovzdáva bakalárku. každopádne stále sme blonďavé, retardované A-list palmy merikejtaešli. Zdravíme Vás :-)

20120424

.utorok

rada kradnem instagramy v cudzích ajfónoch
a dnes som mala prvý krát holé nôžky v balerínkach ktoré potrebujú vymeniť. máte nejaký tip na nejaké podobné? teraz práve sedím v škole v knižnici a rátam zadania z nosných konštrukcií, je to dosť nepríjemná záležitosť. o piatej ideme na vernisáž a potom škola škola škola aaaah! 


20120422

.púpavy

kto by to bol povedal, že ja si niekedy zaobstarám takéto topánky. upísala som svoju blogerskú dušu oasap.com a objednala si niečo čo by som si asi len tak z voľnej chvíle za svoje peniaze nekúpila. skrátka experiment. prišli mi tieto jarné krásky, sú mega pohodlné až na fakt, že sú mi asi o jedno číslo menšie. číslo 39 zodpovedá číslu 37, čo je trochu problém, ale čím viac mi v nich mamina chodí tým sú pre moju nohu priaznivejšie. Hoci nápis Huang Sheng vo vnútri hovorí za všetko /aj za to ako "voňajú"/ bola som z nich príjemne prekvapená. Stále si ich obúvam znova a znova a dúfam, že sa zväčšia lebo som úplne do nich! Vlastníte aj vy nejaké topánky ktoré vám až tak nesedia ale skrátka ich musíte mať? Touto cestou pozdravujem  :-)  


20120420

.neptune green

Ak uvažujte nad kúpou Lomo foťáku myslím si, že je na mieste dať Vám do pozornosti Dianu F+ Neptune Green. Žiadna mint! Monochromové lomá su podľa mňa top, dúfam že sa moja Rich Bitch ryba teraz neurazí. Máte lomo? plánujete nejaké? Prezraďte!  A ak vás lomografia baví sledujte tu. Zabudla som dať vyvolať film, ale na budúci týždeň sa tešte na fotky v krúžku :-) 

20120415

.hide or seek

sobota bola neplánovaná a skvelá, mala som chuť na krémeš ale nemali ich, tak sme si s danielom kúpili ovocné tortičky, potom sme išli na kolotoče ktoré neboli také fotogenické ako by som si predstavovala, spravili sme si dlhú tour de mesto, lebo všetky naše obľúbené miesta praskali vo švíkoch. nakoniec sme skončili s najrozkošnejším nickom carterom v Nuspirite ruka hore a drinky za polovicu :-) Mám rada víkendy v bratislave! Fotky sú trošku rozmazané lebo sme ich fotili už v dosť veľkom šere. mimochodom vždy sa zamýšľam či vás tieto versace legíny ešte bavia lebo sú tu už tretí krát. ja sa musím priznať že ich neuveriteľne milujem a sú jednou z mojich najobľúbenejších vecí v šatníku. 
Ako trávite víkend vy? Jedna "kolotočárska" bonusovka možno dorazí aj sem.

20120412

.štvrtok

všetko dnes dopadlo v pohode, aj keď som nestihla všetko čo som mala, ale aj napriek tomu sme sa chceli ísť s Domčis odmeniť. Táto bundička z Pull & Bear vo mne zanechala hlbokú stopu. Ja som taká nerozhodná! Hlavne keď mi nabúra plány vec ktroá ani zďaleka nie je na mojom pomyselnom wishliste. Architektonická vysnená kabelka je zatiaľ vypredaná, a ja sa musím krotiť aby som peniaze na ňu neminula na niečo iné :-D Chcela by som bezhlavo nakupovať, ale vždy ma zastaví  preplnenosť skrine a prázdnota na kreditke, čo je značná nerovnováha. Máte to tak aj vy? Nakupujete racionálne alebo bezhlavo s tým že si musíte niečo iné odoprieť? 20120411

.týždeň

ja viem, ja viem naposledy som písala ako som sa rozšupla s blogovaním a nejak som zaspala a zakríkla to. prepáčte prepáčte, ja vám to v blízkej dobe určite nejak vynahradím, mám veľa povinností ale aj radostí a nejak si nestíham rozdeľovať čas na všetky moje obľúbené činnosti. o mesiac sú odovzdávačky takže začínam mobilizovať sily aby som všetko pekne postíhala. aktívna som však nadmieru na čarovnom fejsbučiku. kto nespozoroval, založila som si nový blog, hlavne teda kvôli sebe aby som bola viac nútená sledovať čo sa deje v architektonickom svete lebo archdaily je mi málo. dnes je v bratislave rezonation na ktoré sa pôjdem len tak očkom mrknúť lebo zajtra mám kontrolu rozpracovanosti a odovzdávanie. baaaa dúfam že žijete menej hektickým životom :-) prajem vám pekný zvyšok týždňa, snáď sa ešte ozvem. teraz sedem šitných webcam babôčok aby som to nejak dohnala. na záver len pre info presunula som folowerov naspodok blogu lebo mám úplne rada vaše pribúdajúce štvorčeky! ďakujem za ne!


20120402

.philip lim stores

kedže ma v poslednej dobe začalo oveľa viac baviť blogovanie /samozrejme len vďaka vám, marec bol zatiaľ najúspešnejším mesiacom v histórii/, tak som sa ráno zobudila s tým, že vám prostredníctvom neho neposúvam žiadne náučné posolstvo, ležala som a rozmýšľala, čo by som vám mohla ponúknuť. najprv som chcela napísať o Philipovi Limovi ako jednom z mojich najobľúbenejších návrhárov, no potom mi napadlo niečo lepšie, pre mňa určite zábavnejšie. Obrázky z jeho kolekcií sú známe, ale málokoho zaujíma o to ako vyzerajú priestory kde by sme najradšej zhmotňovali naše materiálne sny. Tamtadadá mňa to zaujíma, a už aj vás keď ste sa dočítali až sem. Preto poprosím potlesk pre novú rubriku. 
Zo šiestich butikov ktoré Philip Lim má, som vybrala práve dva, štýlovo veľmi podobné z dielne Leong Leong Architecture. Prvým je 3.1 Philip Lim Seoul, ktorý je situovaný vo významnej módnej štvrti Seoulu, prerobený zo štvorpodlažnej budovy a konceptom podobný jeho predchodcovi z L.A. Mäkká gradientná vankúšiková fasáda je kontrastom k pichliačovým stenám v interiéri ktorý je prúdiacou sekvenciou intímnych priestorov s hladkými nikami. Striedaním materiálov chceli autori umocniť napätie a pocit prekvapenia pri kontakte oblečenia s klientom, tým vytvoriť zujímavú atmosféru a zážitok. Zaujímavosťou je, že všetky steny z kónických útvarov /lepšie bolo pichliačovité však?/ sú poskladané z 5 druhov panelov so zlatými akcentami predstavujúcimi hviezdy. Doplnené tapetou so vzorom z antickej kórejskej vázy, dubovou rybacou podlahou v sivých tónoch a spolu s vinúcimi sa zrkadlami vytvárajúcimi vizuálnu kontinuitu predstavujú podľa môjho názoru dokonalý celok. V  3.1 Philip Lim Los Angeles je architektúra interiéru aj exteriéru založená na rovnakých princípoch, to čo dominuje v tvorbe Philipa Lima sa veľmi pekne odráža aj v koncepcii butikov. Jednodchosť oživená štruktúrou a hra so svetlom sú aj mojimi obľúbenými výrazovými prvkami, mala by som ich začať viac uplatňovať vo svojej tvorbe. Čo si myslíte vy?