20120930

.birthday girl

keď sme boli v prahe boli sme na superskej narodeninovej party!
 pauli oslavovala, my sme trsali a naše pohľady naznačujú, že sa to odohralo ešte v predprohibičných časoch. boli tam samé super mňamky, ak ste nevideli pozrite si tu u pauli. Anežkina sestra spravila najlepeši mafiny a neviem kto najlepší cheesecake. Honza zahral super pesničky a ja som mala najcitrusovejšiu citronádu. Boli to posledné dni prázdnin, a my čerstvo po príchode z Berlína. Tramtadadá moj najlepší berlínsky vysnívaný suvenír sú Nike Air Max 1, bola to láska na prvý pohľad aj keď cesta k nim bola potom veľmi napínavá. Áno sú to tie hot hot ktoré som mala na facebooku. Konečne som si mohla splniť sen a skombinovať šaty s diamantíkmi z h&m /štátnicové/ s adekvátnou obuvou :-) škoda že nemám celého daniela lebo mal vínové sako aj nohavice a lakovky a nekonečne mu to pristalo. tak snáď nabudúce :-) narodeniny treba oslavovať veľkolepo, mladší už nebudeme. A ak máte najaké otázky pýtajte sa, je to celkom príjemné rozptýlenie popri učení.
20120929

.bola raz jedna anna

počas týchto dní učenia ma tešia celkom príjemné maličkosti. Jednou z nich je aj tento výstavný kúsok z kolekcie Anna Dello Russo pre H&M o ktorej sa teraz píše asi všade!
Mne zatiaľ pristál v kopách učenia, ale samozrejme s jasným posolstvom. Kedže sa zrazu v mojom živote plnom "béčok" objavili  dve bling bling "áčka" nemôže to predznamenávať nič iné len to s akými známkami a akou kabelčičkou budem dávať ruku hore na party keď celé toto štátnicovanie skončí. áno poznámka "you wish" je na mieste :-D ale čo, bez pozitívneho myslenia by som sa asi ďaleko nedostala. zatiaľ si dávam "konštrukčnú shower", ale Vám odporúčam "fashion shower" 4. októbra v Auparku. Pre mňa bola jasným favoritom na prvý pohľad táto clutch a to že sa moja tvár odráža v naleštenom ratlíkovskom zadku je len pridaný bonus :-)
užívajte si víkend!

20120925

.longest day

toto je predpredposledný post z berlína za ktorým mi je smutno. išli sme na bicyklovú túru okolo mesta, bolo nám najlepšie a najslnečnejšie. tieto nohavice sú už druhé leto mojimi najobľúbenejšími ale mám pocit že na blogu ešte nikdy neboli. plátenku som dostala od daniela, je to ilustrácia z knižky  o srdci od petry hilbert a kúpil mi ju na bazzarte v košiciach. vlastne táto mala byť jeho ale na tej čo mala byť pôvodne pre mňa bol veľmi romantický motív.
vráťme sa ale naspäť do reality, tá je práve taká, že dnes sa mi podarilo prihlásiť na štátnicu ktorá je 18.10. odsunula som blogerské radosti na vedľajšiu koľaj, zahajujem intenzívny týždeň učenia a následné dva týždne rysovania. Tajne som dúfala, že sa mi neujde miesto a budem musieť ísť až v januári, ale to som tam asi nemala prísť o hodinu skôr medzi prvými všakže :-D každopádne som optimisticky naladená dúfam, že mi to vydrží čo najdlhšie!

(na sebe mám: okuláre_mango, tričko_2nd, sveter_zara, nohavice_ňujorker, plátenka _petra hilbert a topánky_humanic )

20120923

.flohmarkt am mauerpark

nechce sa mi veriť že od tohoto dňa už uplynuli dva týždne. v nedeľu sa život v berlíne  presúva z mesta do Mauer parku v ktorom sa každú nedeľu odohráva najväčší berlínsky blšák. slnečné dni sú ako stvorené na nákupy pokladov, či vylihovanie v tráve. chcela som byť lovcom zaprášenýh super vecičiek ale zistila som že "ojazdené" veci za viac ako 5eur ma veľmi nakupovať nebaví. Daniel bol o čosi odvážnejší kúpil si objektív, analógovú zrkadlovku, šáločky pre maminku, a ja som teda nakoniec našla tanier a ťuťíčku mačku ako narodeninový darček pre hádajte koho. A hlavne neviem zjednávať je to so mnou otrasné, ale ak sa tam vydáte tak určite bez zjednávania nekupujte nič, snáď budete úspešnejší ako ja:-) zajtra idem po dlhých prázdninách do školy, tak snáď vykročím do najdôležitejšieho ročníka správnou a hlavne šťastnou nohou! držte palce :-)

20120920

.berlin berlin 3

keby som bývala v Berlíne ani by som nepáchla do supermarketu všetky mňamky by som si nakúpila v sobotu na trhoch. nájdete tam čerstvé domáce cestoviny, ovocie a zeleninu, nátierky od výmyslu sveta, grécke či turecké špeciality, pečivo, bylinky, ryby alebo syry... skrátka úžasné. dopoludnia sme sa poflákali po pár obchodíkoch navštívili sme štvrť Kreuzberg, a židovské múzeum. Tvorba Daniela Liebeskinda mi vôbec nie je blízka ale veľa vecí sa mi veľmi páčilo. Je super keď vám architektúra privodí nejakú emóciu, v tomto prípade občas- zámerne naháňala zimomriavky. Aj napriek tomu, že sme mali celodenný lístok na metro sme sa presúvali veľmi veľa peši takže sobota bola naozaj veľmi unavujúca ale za dobrým jedlom to nikde nie je ďaleko. V Berlíne majú najlepší falafel a kebab na zemi! Ani raz sme neboli jesť v nejakom štandardnom fastfoode, ktoré máme aj v našich končinách. Bodaj by boli také dobroty aj u nás. Hlavne! Ak váš rozpočet nie je dosť veľký na nákupy v COS či Urban Outfitters /sveter me gusta 79 eur/ najlepšie je zamieriť do obchodu s tonami vašej najobľúbenejšej čokolády. Na záver dňa sme si dali prechádzku nočným mestom a tešili sa na bicykle a teplú nedeľu v Mauerparku :-)
ps: oddnes sa začínam pripravovať na štátnice, ak sa mi v utotok podarí prihlásiť tak ma čakajú 18.10. grcgrc všetkým to musím vravieť lebo zdieľané veci sa nesú ľahsie :-D ale nič to môžete sa tešiť na minimálne ešte 4 berlínske posty

(na sebe mám:šál bunda rifle košeľa _h&m, kabelka_tu, okuliare_mango, čižmy_catwalk danielova horčičná mikina_primark)

20120918

.on repeat

včera som navštívila bratislavu kvôli zápisu a ubytku, chvíľami som mala pocit akoby celé leto bol len záblesk a krásny sen z ktorého som sa prebudila do reality. bakalársky ročník, zúfalá nerozhodnosť kedy ísť na ktoré štátnice, aký notebook si vybrať /môj starúšik doslúžil/... niekedy by som bola rada keby sme si vybrať nemohli, vždy sa obávam že ma postihne horší variant. ale napriek tomu som strávila skvelé popoludnie aj dopoludnie. nasi goreng s kuracím mäsom a krevetami je moje nové obľúbené jedlo! po dlhej dobe sú tu fotky od niekoho iného ako od daniela. fotil ma môj kamoš z výtvarky cuki, takže aj napriek prudko realistickému ránu som si užila poobede stredoškolskú bezstarostnosť plnú smiechu a konečne aj jogurtového Kurta:-D

(na sebe mám: košeľu /milujem ako sa nafukuje a veje/ bundičku a rifle _h&m, baleríny_áno áno primark a kabelku tiež z berlína)

20120915

.berlin berlin 2

toto sú obrázky z druhého dňa v Berlíne, počasie bolo celkom nepríjemné. občas fúkalo, pršalo, ale my sme sa aj napriek tomu vydali do ulíc mesta a ako správni turisti navštívili najväčšie"highlighty". Raňajky sme si dali na našej ulici v bio pekárni Zeit für Brot /na našej ulici bolo skoro všetko bio/. Stratili sme sa v pamätníku holokaustu, jeho posolstvo bolo výstižné ale radšej by som bola keby tam vôbec nemusel stáť. Po veľkej bezpečnostnej kontrole sme prenikli do budovy parlamentu, angelu sme nestretli ale kupola normana fostera je veľkolepá, trošku škoda že bolo zamračené lebo výhľady na mesto by boli v záplave slnka určite čarovné. Potom zámok Charlottenburg ,Villa Oppenheim a v upršaný večer sme sa ocitli v nákupnom centre /ehh aj v Primarku/. Kúpila som si tie baleríny alebo nie? Čo poviete?