20121031

.come on

týmto krátkym informačným postom by som Vás chcela pozvať na dve veľmi pekné udalosti. Ja sa vždy veľmi teším, keď sa v mojom bezprostrednom okolí dejú skvelé architektonické veci. Tou prvou je výstava Archizines. Ide o výstavu  novej generácie nezávislých magazínov, fanzínov a žurnálov o architektúre v dočasnej čitárni vo foyeri mojej ľúbeznej školy FA STU v Bratislave na Námestí slobody. Potrvá od 5.11. do 23.11. 2012 Ja som veľmi zvedavá lebo cestuje po celom svete, videl ju už New York, Paríž Berlín či Tokyo a hlavne ja som najviac zamilovaná do takýchto časopisov... 

Tou druhou udalosťou je najlepšia bratislavská beánia! Beánia Architektov sa uskutoční 14.11. 2012 v "ememcéčku" a bude to už štandardne veľmi super, na dvoch stejdžoch sa predstaví dokopy 12 účinkujúcich. Kedže som tento rok mala možnosť jedným očkom sledovať prípravy musím vám povedať že je sa na čo tešiť! Štvrtkové dekanské voľno je vždy po pretancovanej a alkoholom opojenej noci na nezaplatenie! Spravte si čas a prídite! A štandardná fráza Architects study hard party even harder! nesmie nikdy chýbať. takže píšte si do diárikov!20121029

.lines of light

víkend ubehol ako voda, slnečné dni sa premenili na mrazivé, posunul sa čas a ja som sa ponorila do zimnej nálady. tieto fotky sú ešte z čias ked slnko zalievalo ulice a ja som mohla bezstarostne pobehovať v balerínkach s bosými nohami. toto piatkové dopoludnie som strávila na otvorení nového obchodu GANT, najväčšieho v čechách aj na slovensku. Ak sledujete môj facebook mohli ste už vidieť fotky. takéto príjemné blogerské "povinnosti" ma vždy potešia. V tomto outfite som sa cítila veľmi super, náhrdelník je z h&m trend a aj ked to nie je univerzálny doplnok, dokáže úplne ozvláštniť jednoduchú kompozíciu. Kabát ste už na mne videli, tvoíme teraz nerozlučnú dvojicu :-) Prajem Vám úspešný štart do nového týždňa!


20121025

.grey and wine

áno na tento okamih som sa "v živote po štátnici" tešila. ako pôjdem do ikea a konečne si nakúpim zveľaďovacie veci na internát. teda len zopár nevyhnutností. chápete vankúšov kvetín a sviečok nikdy nie je dosť :-D daniela som zachytila v jeho monochrómnom odeve ktorý som vám spomínala tu. on bude určite nespokojný s fotkou ktorú som mu vybrala, ahoj daniel pozdravujem ťa ak toto čítaš. nejaký bonus mňa nájdete na facebooku a ak máte nejaké otázky pýtajte sa tu, dávno mi nič neprišlo. zajtra prežite piatok a v sobotu si naplánujte výlet do nitry bude tam ARTY FARTY a bude tam véčko predávať svoje veci a a bude tam super špica /oh rada používam véčko ako reklamný predmet * pus/

(daniel: celý je h&m až na topánky, tie sú zo zary  ja: som zdá sa tiež celá z h&m, stáva sa :-D)

20121023

.potrebujem batoh

už to ani na prstoch neviem zrátať ako dlho túžim po batohu. moje pátranie je stále neúspešné. do berlína som išla s tým, že si stopro kúpim jeden denimový v american apparel, lenže odkedy som ho naposledy videla sa nejak scvrkol a ja by som do ňho nenarvala notebook. takže som opäť odchádzala bez úlovku. Mojim najvysnívanejším je najobyčajnejší menčestrový béžový ruksak z roku asi 2004 ktorý mala moja najlepšia kamoška z rakúskeho h&m asi za 25 korún. Nerozumiem prečo sa tam taký odvtedy neobjavil :-(  Keby tento Herschel nestál 120 dolárov asi by bol už môj, vlastne nie lebo asi by bol malý, alebo aj nie :-P no neviem každopádne vás žiadam o pomoc. Nevideli ste niekde nejaký superský akurátne veľký ruksak pre babô?


20121021

.sunday in berlin

naposledy som s berlínom skončila tu. kedže som dlhé týždne nemala čas naň ani pomyslieť konečne sa tam vraciam teraz aspoň myšlienkami znova. slnečná nedeľa, bicykle, našlapaných necelých 30 kilometrov, nezabudnuteľné zážitky a nasávanie achitektonických duchov. daniel dal zarobiť darthovi vaderovi, potom sme si išli kúpiť nezdravé vysmážané morské potvory, vyvaliť sa do parku pri dome svetových kultúr, pokračovali s Bauhaus archívom, Neue Nationalgalerie1968 od Miesa van der Rohe kde som bola v architektonickom nebíčku, nasledovalo Sony Center. popri rieke sme zľahka opustili štvrť Mitte a vydali sa pozdĺž berlínskeho múru -East side gallery do Friedrichsheinu. Otočili sme sa pri hoteli nhow do ktorého raz musím ísť bývať /keď budem trochu viac boháčka/ lebo je übercool! Berlín je po zotmení čarovný , hlavne  ak sa vydáte po monumentálnej Karl Marx Alee
vystavanej v duchu socialistického realizmu.
ah chcem ísť naspäť! hoci sa teraz cítim skoro rovnako bezstarostne ako keď som sa premávala po
uliciach Berlína atmosféra tohoto mesta mi veľmi chýba. všetko tam bolo suprové! 
prajem vám peknú nedeľu.


20121010

.hey, hi, hello, yo, what's up...

po štyroch dňoch ktoré som strávila v pyžame/župane/teplákoch som sa konečne dnes vypravila von aj napriek tomu, že som celkom brušne chorá, asi by som to mala riešiť, hoci nemám vôbec čas. V utorok odovzdávam takú vec "absenčku" ktorú zatiaľ nemám celkom hotovú a vo štvrtok presne o týždeň mám štátnice. Zatiaľ nestresujem, ale očakávam že to príde.
Tak sa miestami teším, lebo nám pribudol do rodiny objektív Zenitar neviem aký, je to fisheye, ale to uvidíte až na analogových fotkách kedže tento digitálny nie je full frame. Toto sú premiérové fotky, treba na tom ešte popracovať.
Ja mám nový notebook, a posledné dni behám zásadne s ním, kedže je nevyhnutnou súčasťou môjho rysovacieho života.
Kto sa dnes nechal oklamať slnkom mi dnes závidel tento teplý kabátik vďaka ktorému mi prichádzajúce chladné dni nerobia zbytočné vrásky. Ak máte energiu nazvyš tak mi ju pošlite lebo dnes som čelila narážke že vyzerám hrozne. Ani sa nečudujem keď stále len sedím klikám a napchávajú ma antibiotikami ktoré sa míňajú účinku. Asi tu bude týždeň pauza.Majte sa krásne!

(na sebe mám: kabát_h&m košeľa_vintage jeans_bershka čižmy, brýle_mango )

20121007

.nástupište 1-12 a giveaway

nástupište 1-12 je názov miesta pre súčasnú kultúru ktoré spája v podchode na autobusovej stanici malé mesto Topoľčany s ostatnými regiónmi Slovenska a svetom. My sme sa tam boli pozrieť ešte v čase "pred štátnicovým rozhodnutím"na prehliadku návrhárky Michaely Ľuptákovej, ktorá sa konala pri príležitosti prvých narodenín miesta, cez ktoré do Topoľčian vstupuje kultúra a umenie. Na fotkách a profesionálnych modelkách vyzerali modely lepšie, ale napriek tomu sa celé podujatie nieslo v príjemnej rodinnej atmosfére. 
Ja som sa obliekla na túto udalosť úplne jednoducho, keďže som výnimočne sedela za volantom. Po bielom saku som túžila celé leto, dočkala som sa ho až teraz, už ste ho videli v minulom poste nájdete ho tu. Je zo Sheinside, vďaka ktorému mám pre Vás znova giveaway. skromenjšiu ale výhercovia budú dvaja :-) V hre sú dve 50$ poukážky na nákup, aby ste sa mohli zapojiť:

1. zaregistrujte sa na Sheinside.com
2.Mali by ste komentovať tento post s emailovou adresou s ktorou ste sa registrovali na Sheinside.com
3. ak ste všetko spravili zostáva Vám už len čakať do 20. októbra 2012 na výsledok!


(na sebe mám: tričko_h&m, blazer_tu, kabelka_?berlín, jeans_bershka, tenisky_nike air max)

20121003

.white shades

doma mám na dverách zavesené dva vešiaky na jednom sú tri biele veci a na druhom tri čierne.
z voľnej chvíle vám chcem predstaviť bielu trojku

blazer_tu
fur_h&m divided
šaty_tu