20121230

.moje vychytávky roku 2012

po úspešných best of  ´10 a ´11 som sa rozhodla pokračovať v tejto milej tradícii. nemohla som spraviť príspevok s najobľúbenejšími fotkami, lebo to by som sem musela dať asi všetko. 
som rada, že tento rok opäť prekonal tie predošlé, a môžem ho označiť za najlepší! zanechal zopár obetí na životoch, ale s tým sa trápiť nebudem, teším sa na nový, plný očakávaní, verím, že aj šťastia, radosti a iných dobrôt. teraz Vám ponúkam moje tipy na najlepšie zážitky a veci z roku 2012. určite by som ich našla aj viac ale fuuuu, aj tak je to najdlhší post za celý rok :-)

Berlín
najväčším highlightom roku 2012 bola pri mojom sporadickom cestovaní návšteva Berlína. chcem tam ísť navždy, cudzie mesto v ktorom sa po niekoľkých minútach cítite ako doma vždy zanechá dojem a jeho čaro vás naplní na najbližšie mesiace. Ja si to nesiem v sebe doteraz a dúfam, že ma to neopustí, až do ďalšej návštevy.

Keep Cup
Kozmická kolekcia ekologických pohárikov Keep Cup ma nenechala chladnou, môj je z mabets.sk Zámerne som si vybrala ten s názvom "Sunrise", lebo v zime je to to, na čo sa teším najviac. Okrem kávy a čaju si do ňho robím ovocný pohár do školy a úspešne som ho okrem kaviarní testovala aj na vianočných trhoch. Žne úspech na všetkých poliach a farebných kamošov už má po celej fakulte- architekti kávičkári :-)


Hýbanie
nebudem klamať, toto je veľmi zápeklitá téma. ja som človek lenivý, pukajú mi kosti, bolí ma neprestajne chrbát, cvičeniu sa skrátka nevyhnem. teda vyhnem ahh, ale odkedy mám kettlebell a tenisky (New Balance zo zľavomatu) snažím sa k pohybu stavať zodpovednejšie, ešte mi chýba švihadlo. necvičím preto aby som chudla, ale preto, aby som stále nesedela. aj napriek tomu, že veľa chodím, niektoré časti môjho tela si podľa mňa častokrát fajnovučko odpočívajú a tuhnú.


Špirála Alverde
blahoslavená medzi špirálami, moja intuitívne kúpená špirála maskara Alverde. Vonia super, kefku má huňatú, konzistenciu príjemnú, moje rovné mihalnice síce extra nevytočí ale aspoň ich nezaťaží.


20121228

.the dark is too hard to beat

kto si myslel, že včera na tejto fotke letel vzduchom vianočný darček, mal pravdu. svišťal takmer mrznúcim vzduchom. škoda že už nesneží, rada by som si dala zasneženú silvestrovskú polnoc.
musím poznamenať, že z môj aktuálny pobyt doma si užívam, aj napriek tomu že som zavalená prácou do školy, v štefánsky podvečer som si  konečne mohla dať jeden zo svojich kožuchov, tento rok sa nejak nedostali do bratislavy vzhľadom na limity mojej skrine. 
darčeky, svetlo prskavky, hmla a sneh na kraji lesa to je čarovná atmosféra. asi nevyzerám ako vianočný typ (ako napríklad zuz :-D) ale oh, tieto vianoce sa mi páčia asi najviac! a pustite si pesničku, odrhovačka milión ale ja som najviac namotaná

(na sebe mám: kožuch_2nd hand mithril_h&m trend hodinky_danish design via zlavomat čižmy_topshop darček_od ježiška)

20121225

.god jul

ježiško mi priniesol túto modrú košeľu a tá si žiadala môj zabudnutý a jediný rúž lanvin, a tak som ich spojila, myslím že tvoria super kombináciu v poježiškovských stavoch narcizmu. ako pokračujete s vianočkami vy? dostali ste čo ste si priali? zvedavá som, chváľte sa a preháňajte  :-)
toto je zbytok z edície ihličie môj fet, jedna bola včera tu


20121224

.každý deň budú vraj

ah nebudem vravieť ako rýchlo to prešlo, vianoce sú super
mne šibe zase o trochu viac ako pred rokom ale všetko je tak ako má byť
a ak je niečo zlé rozhodne to dopadne len dobre :-)
pustite si  najšibnutejšie vianočné pesničky, dostante darčeky a tak!
vínový overal, mint snehule a snehový dinosaurus? ja sa mám dobre už odvtedy načo by som vám tu dávala nejaké iné outfity? 1994 je naj
a ďaku za 9o2 Vás :-)

20121217

.caad

v poslednej dobe som nejaká demotivovaná, ah chcem aby tento bakalársky ročník čo najskôr skončil a ten piaty nech trvá koľko chce! dôvodov prečo prispievam málo, je veľa, tu je jeden z nich.
toto sú moji obľúbení. ako trávite predvianočné dni vy? 
pýtajte sa tu, ale nie kraviny :-D

20121213

.sňehy

ak mám hovoriť za seba, milujem sneh! Veľmi! aj v meste aj na horách hlavne v decembri a v januári. snehom sa nerozumie brečka alebo iné skupenstvo. krásny biely v hrubej vrstve vŕzgajúci a všade. 
každopádne vám musím prezradiť že prvý krát sa na tomto blogu objavujú hodinky! naozaj! plánovala som dostať nejaké na 18 narodeniny- nič nevybrala som si, na 20- nič iba mega drahé a toto putovanie za hodinkami sa pred nedávnom skončilo. Meninovým darčekom od zľavomatu boli tieto super hodinky Danish Design po ktorých som pokukovala už dávno. Normálne stoja okolo stopäťdesiat eur, ale na zľavomate v sekcii móda a luxus ich mali za neuveriteľnú takmer polovicu!
V sekunde bolo rozhodnuté, boli osudové, myslela som si , že na nosenie hodiniek si po toľkých rokoch budem ťažko zvykať, ale mám ich na sebe každý deň, hodia sa ku všetkému a hlavne sa na ne pozerám! Prišli perfektne zabalené, skrátka som nadšená. Možno sa vám vôbec nebudú páčiť ale sú čistá ja :-D
čo som vravela? že sneh?
 vtipné bonusy- na tému ako sa fotia hodinky? nájdete na facebooku
na druhej som trochu zdutá, neviem prečo asi mi už bola trochu zima :-D

(na sebe mám: rolák_F&F kabát a šál_H&M náhrdelník_sheinside taška_oasap čižmy_ prekvapivo stardivarius hodinky_danish design via zľavomat)


20121208

.vianočný wišlist

tento vianočný whishlist, nie je o tom čo potrebujem urgentne dostať na vianoce, je to skôr koláž vecí, ktoré sa mi aktuálne páčia a  ak by som ich našla pod vianočným stromčekom tvár by sa mi rozžiarila ako malému dieťaťu, samozrejme by mi to bez môjho tušenia musel doniesť ježiško zo svojej ježiškovskej planéty.
 mojim najväčším vianočným prianím je byť zdravá zdravá a zdravá, a šťastná, ak by sa mi splnili tieto dve veci, tak by mi asi nič iné nechýbalo. ani modrá košeľa a ruksak z topshopu, ani vesmírne spodné prádlo s morskou peňaženkou z monki, možno ani najlepšia knižka Going public akú som za posledný čas držala v ruke spolu so skvelým urbanistickým zápisníkom... áno všetko sú to pominuteľné veci, aj oh čižmy z h&m, jedinečná láska grumpy cat, aj večne lásku vzbudzujúca eames-ka /ak však máte tip na nejakú peknú pracovnú stoličku, z ktorej neskrachem šup sem s ním/ alebo čudácka lampa. 
moje materiálne ja by plesalo! kto je zvedavý, tak minulý rok sa mi páčilo toto, myslím že celkom podobný výber.20121206

.elding oscarson

minulý týždeň som na tumblr našla jeden obrázok... pátrala som pátrala až som sa dostala k dvojici architektov Johan Oscarson a Jonas Elding. Úplne som sa zaľúbila do ich tvorby! Na Spacelicious nájdete jeden ich domček. Veľmi sa mi páčia malé modely, podobné robia slovenskí toito, sú skrátka čarovné! Ja si vždy vravím, že dokelu aj ja si chcem nejaký spraviť, ale som na to extrémne lenivá. mala by som sa nad tým konečne zamyslieť. mám rada keď je všetko biele, ako napríklad teraz za oknom. ako ste na tom vy? a inak čo mikuláš? ja som nemala nijakého lebo som bola ráno na gastrofibroskopii! bolo to super, ale nikomu to neprajem a druhý krát už ani sebe, cítila som sa ako v nejakom filme votrelec, matrix a podobne...


20121204

.skies over cairo

áno uznávam už viac ako mesiac tu nebol regulérny outfit post, mne to neprekáža, pretože v zime sa obliekam veľmi funkčne, jednoducho a existuje toľko lepších blogov kde sa ľudia obliekajú jednoducho, že by postovanie mojich outfitov bolo skrátka samoúčelné. Ale baví ma, že aj napriek tomu, že sa monopolizujeme na rovnaké kabáty topánky či svetre, každý to berie trochu inak.
Ako to beriete vy, keď majú tri blogerky rovnaký kabát? Poviete si "omg trápne, omg haemko" alebo vás zaujíma ako ho každá z nich zakomponuje do svojho štýlu? Ja som zvedavá, tak sa pýtam, ak neviete kto ho ešte má kuk sem a sem
Pamätáte si tento post? Tak toto je jeho voľné pokračovanie bez čapice. Moje najobľúbenejšie veci spojené dokopy. Takúto zelenú košeľu som zoháňala už dlho a čuduj sa svete narazila som na ňu v tescu :-) Pri tomto výlete som zistila, že by som mala robiť na ateliéroch exteriérové únikové schodiská, pekne to niekedy vyzerá. Ak by ste boli zvedaví ako to všetko bolo 4.decembra pred dvoma rokmi klik sem možno sa tam objaví aj nejaký bonus. 
To je asi všetko, majte sa pekne!
   
(ja: košeľa, jeans_f&f kabát_h&m šál_random kabelka_zara čižmy_topshop)
(daniel: celý_ h&m topánky _converse)

20121201

.Gattaway

Dostala som na vyskúšanie tieto pančuchy, aj keď nie som veľkým nadšencom bodiek ani kruhov lákala ma možnosť vymyslieť si vlastný vzor. Dopadlo to tak ako vidíte na obrázkoch, bola som nedočkavá a použila som trošku tupšie nožnice, takže efekt nie je najideálnejší, ale bola to sranda :-) Ako vianočný darček sestre alebo kamoške to môže byť super, je to viac menej Yayoi Kusama na počkanie, čo poviete? To mi napadlo až keď som sa zamyslela čo mi tie moje nohy sakra pripomínajú? spomenula som si na chápadlá vo výklade Louis Vuitton. 
Ale čo je na tom celom najlepšie? že má pre Vás Gatta malý Mikulášsky darček. 
Stačí si vybrať si vo videu farebnú kombináciu, ktorá sa Vám páči najviac, nechať v komente kontaktné údaje a počkať. Končíme 6.12.2012, preto mikulášsky :-) 
Veľa šťastia!
btw: decembrovou Fashion Challenge sú práve pančuchy!