20121230

.moje vychytávky roku 2012

po úspešných best of  ´10 a ´11 som sa rozhodla pokračovať v tejto milej tradícii. nemohla som spraviť príspevok s najobľúbenejšími fotkami, lebo to by som sem musela dať asi všetko. 
som rada, že tento rok opäť prekonal tie predošlé, a môžem ho označiť za najlepší! zanechal zopár obetí na životoch, ale s tým sa trápiť nebudem, teším sa na nový, plný očakávaní, verím, že aj šťastia, radosti a iných dobrôt. teraz Vám ponúkam moje tipy na najlepšie zážitky a veci z roku 2012. určite by som ich našla aj viac ale fuuuu, aj tak je to najdlhší post za celý rok :-)

Berlín
najväčším highlightom roku 2012 bola pri mojom sporadickom cestovaní návšteva Berlína. chcem tam ísť navždy, cudzie mesto v ktorom sa po niekoľkých minútach cítite ako doma vždy zanechá dojem a jeho čaro vás naplní na najbližšie mesiace. Ja si to nesiem v sebe doteraz a dúfam, že ma to neopustí, až do ďalšej návštevy.

Keep Cup
Kozmická kolekcia ekologických pohárikov Keep Cup ma nenechala chladnou, môj je z mabets.sk Zámerne som si vybrala ten s názvom "Sunrise", lebo v zime je to to, na čo sa teším najviac. Okrem kávy a čaju si do ňho robím ovocný pohár do školy a úspešne som ho okrem kaviarní testovala aj na vianočných trhoch. Žne úspech na všetkých poliach a farebných kamošov už má po celej fakulte- architekti kávičkári :-)


Hýbanie
nebudem klamať, toto je veľmi zápeklitá téma. ja som človek lenivý, pukajú mi kosti, bolí ma neprestajne chrbát, cvičeniu sa skrátka nevyhnem. teda vyhnem ahh, ale odkedy mám kettlebell a tenisky (New Balance zo zľavomatu) snažím sa k pohybu stavať zodpovednejšie, ešte mi chýba švihadlo. necvičím preto aby som chudla, ale preto, aby som stále nesedela. aj napriek tomu, že veľa chodím, niektoré časti môjho tela si podľa mňa častokrát fajnovučko odpočívajú a tuhnú.


Špirála Alverde
blahoslavená medzi špirálami, moja intuitívne kúpená špirála maskara Alverde. Vonia super, kefku má huňatú, konzistenciu príjemnú, moje rovné mihalnice síce extra nevytočí ale aspoň ich nezaťaží.


20121228

.the dark is too hard to beat

kto si myslel, že včera na tejto fotke letel vzduchom vianočný darček, mal pravdu. svišťal takmer mrznúcim vzduchom. škoda že už nesneží, rada by som si dala zasneženú silvestrovskú polnoc.
musím poznamenať, že z môj aktuálny pobyt doma si užívam, aj napriek tomu že som zavalená prácou do školy, v štefánsky podvečer som si  konečne mohla dať jeden zo svojich kožuchov, tento rok sa nejak nedostali do bratislavy vzhľadom na limity mojej skrine. 
darčeky, svetlo prskavky, hmla a sneh na kraji lesa to je čarovná atmosféra. asi nevyzerám ako vianočný typ (ako napríklad zuz :-D) ale oh, tieto vianoce sa mi páčia asi najviac! a pustite si pesničku, odrhovačka milión ale ja som najviac namotaná

(na sebe mám: kožuch_2nd hand mithril_h&m trend hodinky_danish design via zlavomat čižmy_topshop darček_od ježiška)

20121217

.caad

v poslednej dobe som nejaká demotivovaná, ah chcem aby tento bakalársky ročník čo najskôr skončil a ten piaty nech trvá koľko chce! dôvodov prečo prispievam málo, je veľa, tu je jeden z nich.
toto sú moji obľúbení. ako trávite predvianočné dni vy? 
pýtajte sa tu, ale nie kraviny :-D

20121213

.sňehy

ak mám hovoriť za seba, milujem sneh! Veľmi! aj v meste aj na horách hlavne v decembri a v januári. snehom sa nerozumie brečka alebo iné skupenstvo. krásny biely v hrubej vrstve vŕzgajúci a všade. 
každopádne vám musím prezradiť že prvý krát sa na tomto blogu objavujú hodinky! naozaj! plánovala som dostať nejaké na 18 narodeniny- nič nevybrala som si, na 20- nič iba mega drahé a toto putovanie za hodinkami sa pred nedávnom skončilo. Meninovým darčekom od zľavomatu boli tieto super hodinky Danish Design po ktorých som pokukovala už dávno. Normálne stoja okolo stopäťdesiat eur, ale na zľavomate v sekcii móda a luxus ich mali za neuveriteľnú takmer polovicu!
V sekunde bolo rozhodnuté, boli osudové, myslela som si , že na nosenie hodiniek si po toľkých rokoch budem ťažko zvykať, ale mám ich na sebe každý deň, hodia sa ku všetkému a hlavne sa na ne pozerám! Prišli perfektne zabalené, skrátka som nadšená. Možno sa vám vôbec nebudú páčiť ale sú čistá ja :-D
čo som vravela? že sneh?
 vtipné bonusy- na tému ako sa fotia hodinky? nájdete na facebooku
na druhej som trochu zdutá, neviem prečo asi mi už bola trochu zima :-D

(na sebe mám: rolák_F&F kabát a šál_H&M náhrdelník_sheinside taška_oasap čižmy_ prekvapivo stardivarius hodinky_danish design via zľavomat)


20121208

.vianočný wišlist

tento vianočný whishlist, nie je o tom čo potrebujem urgentne dostať na vianoce, je to skôr koláž vecí, ktoré sa mi aktuálne páčia a  ak by som ich našla pod vianočným stromčekom tvár by sa mi rozžiarila ako malému dieťaťu, samozrejme by mi to bez môjho tušenia musel doniesť ježiško zo svojej ježiškovskej planéty.
 mojim najväčším vianočným prianím je byť zdravá zdravá a zdravá, a šťastná, ak by sa mi splnili tieto dve veci, tak by mi asi nič iné nechýbalo. ani modrá košeľa a ruksak z topshopu, ani vesmírne spodné prádlo s morskou peňaženkou z monki, možno ani najlepšia knižka Going public akú som za posledný čas držala v ruke spolu so skvelým urbanistickým zápisníkom... áno všetko sú to pominuteľné veci, aj oh čižmy z h&m, jedinečná láska grumpy cat, aj večne lásku vzbudzujúca eames-ka /ak však máte tip na nejakú peknú pracovnú stoličku, z ktorej neskrachem šup sem s ním/ alebo čudácka lampa. 
moje materiálne ja by plesalo! kto je zvedavý, tak minulý rok sa mi páčilo toto, myslím že celkom podobný výber.20121206

.elding oscarson

minulý týždeň som na tumblr našla jeden obrázok... pátrala som pátrala až som sa dostala k dvojici architektov Johan Oscarson a Jonas Elding. Úplne som sa zaľúbila do ich tvorby! Na Spacelicious nájdete jeden ich domček. Veľmi sa mi páčia malé modely, podobné robia slovenskí toito, sú skrátka čarovné! Ja si vždy vravím, že dokelu aj ja si chcem nejaký spraviť, ale som na to extrémne lenivá. mala by som sa nad tým konečne zamyslieť. mám rada keď je všetko biele, ako napríklad teraz za oknom. ako ste na tom vy? a inak čo mikuláš? ja som nemala nijakého lebo som bola ráno na gastrofibroskopii! bolo to super, ale nikomu to neprajem a druhý krát už ani sebe, cítila som sa ako v nejakom filme votrelec, matrix a podobne...