.how the sun sees you

Tento článok vznikol v rámci silnej osvetovej potreby po zhliadnutí nasledujúceho videa. leto sa síce chýli ku koncu, ale prečo si nespraviť zopár výčitiek. pýtate sa akých? no krásna bronzová pleť nám z neba len tak nespadne. veľa z vás je určite zástancami alabastrovo bielej pleti, no určite sa nájde väčšia časť ktorej sa s letom spája opaľovanie a hnedá pokožka. Ja bez hanby patrím k tej druhej, opaľovanie neznášam ale efekt ktorý spôsobuje milujem, som svetlý typ s vysokou náchylnosťou na tvorenie šošovičiek. Slnku by som sa mala oblúkom vyhýbať a hnedé bodky, ktoré sa mi po každom lete tvoria, už radšej nerátam. Samozrejme som zástancom zdravého opaľovania, lenže všade je toľko protichodných informácií, že sa v tom človek veľmi ľahko stratí. 

Ja som sa vybrala cestou chemických filtrov, čo nie je zrovna najšťastnejšia cesta, ale mne momentálne vyhovuje najviac. Z Biodermy mi nie vždy všetko čo dostanem na testovanie vyhovuje, ale čo sa týka slnečnej ochrany som spokojná na 100%. V Lisabone bolo s príchodom leta nevyhnutné používať krém s ochranným faktorom každý deň. SPF 15 v BB kréme mi nestačilo tak som to vyriešila jednoducho s Photoderm MAX tónovacím krémom s ochranným faktorom 50. používam ho denne, ak teda nie je pod mrakom. Musím povedať, že je to super kedže ja preferujem málo vecí v kozmetickej taštičke. V špeciálnych prípadoch na pláži/na pohode som ho ešte dopĺňala na líca, čelo a nos touto tyčinkou. Tú používam aj individuálne na šošovičky po celom tele. mám ju už druhý rok a stále je jej tam dosť. Čo sa týka zvyšku tela, tak ako ste už minulý rok mohli vidieť najradšej mám radu Photoderm BRONZ, lebo by mala stimulovať prirodzené opálenie, a aj keby to bol placebo efekt tak mi to vôbec nevadí. Páči sa mi ich veľkosť  ktorá vystačí na jedno leto, aj spôsob dávkovania. Tento rok pribudol do bronz rady aj suchý olej, dostala som ho na vyskúšanie ale asi prečká až do budúceho roku.Mojim bezkonkurenčným favoritom a vecou na ktorú nedám dopustiť je po opaľovacie mlieko tiež z Biodermy. používam ho celý rok pretože mám suchú pokožku a tento krém ju dokáže skvelo zregenerovať či po opaľovaní či v zime. Dlho som hľadala dobrý krém a nikdy by mi nenapadlo, že by to mohlo byť zrovna takéto mlieko. Kupujem si vždy to najväčšie balenie takže na cesty je trochu nepraktické, ale tento rok som dostala na vyskúšanie novinku, v spreji. A tá tiež nie je na zahodnenie. Má super veľkosť a účinok priemerného poopaľovacieho prípravku, svoju úlohu splní skvele, ale ten hydratovaný pocit ako po mlieku mi trošku chýba. Inak tento mesiac by mali mať v lekárňach  Photoderm After Sun 200ml za 4€. Tak ho určite vyskúšajte. A okrem toho na hydrabio.sk môžete točiť kolesom šťastia a niečo vyhrať. Tak skúste.
Ako sa inak staviate k ochrane pred hrozivými UVA a UVB vy? Dôkladne alebo lajdácky? A keď tak radšej siahate po drahšej kozmetike alebo lacnejšej? (Lidl válí Daylong to už vieme všetci). Alebo používate ochranu v podobe prírodných olejov? Ja som zvedavá!

Bioderma Photoderm Aprés-Soleil SOS odporúča 5 zo 6 požiarnikov. Vrátane nich aj požiarnik Sam.

Comments (2)

  1. Teda drsne video..

  2. wow toto ma dostalo. idem skontrolovat aky ma moj krem UV 😀

    http://www.perlaoreneta.blogspot.com

    INSTAGRAM: dominikamr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *