.we are melting

prázdniny odplávali, leto sa premieňa pomaly na jeseň, ale ja mám ešte zopár letných príspevkov v zásobe… naše festivalové hranice nás baví posúvať stále ďalej a ďalej, tento rok sme sa vydali týždeň po pohode aj do nemecka na MELT!, ktorý nás už dopredu zabil svojim line-upom. Milujem festivalovanie, a toto bola zatiaľ čerešnička a najväčšia party na akej som kedy bola. Cesta do nemecka v našom mini cliu ubehla zábavne, z čiernej audiny, ktorá nás prenasledovala do najzašitejšej uličky sa vykľuli dievčatá rozdávajúce redbull a ja som so svojim mužským štvorčlenným háremom bola jednoznačne v bezpečí. tancovanie vo vode, celodenné spanie pri jazere, polnočný falafel, a techno, techno a techno. vedela by som žiť na takejto festivalovej planéte navždy. na nemcoch sa mi veľmi páči ako si skrášľujú svoje krátkodobé obydlia, náš sused, si doniesol muškáty v kvetináčoch a lampióniky na solárny pohon, a ak ste nepartyovali 24/4 tak ste sa okolo desiatej budli po troch hodnách spánku do božského ticha – žiadne hovno. Bola to jednoducho krásička. A miesto konania? Ferropolis, uprostred jazera Gremmin je živým múzeom techniky a súčasťou industriálneho dedičstva. Pre niekoho kto je zvyknutý na festivalové letiskové pláne to musí byť neuveriteľné, na druhej strane som si uvedomila že na Pohode nás veľmi zhýčkali, veľa vecí, ktoré sú pre nás na najväčšom slovenskom festivale samozrejmosťou v zahraničí vôbec bežne neexistujú. Atmosféra je skvelá, a nohy vás od tancovania bolia ešte týždeň. Ja dávam Meltu veľký palec hore, ľutujem že som sa naň nevybrala skôr ale už viem, že za festival s takymto line-upom sa oplatí zacvakať viac. A fakt, že Grafenhainichen sa nachádza 20 km od Dessau – centra Bauhausu beriem len ako zlatú hviezdičku. Ale o tom snáď nabudúce v architektonickom okienku.
Ako ste na tom vy? Chodíte na zahraničné festivaly? Koľko ste ochotní zaplatiť za takýto zážitok?

highlight leta

Comments (10)

 1. industriálny areál+ veľa eletroniky= láska

 2. wow, z fotiek ide super atmosféra a rovnako aj z tvojich slov 🙂

 3. Vidim dobre alebo sa mi sniva? Chet Faker na zivo? To by som brala vsetkymi dvadsiatimi 🙂 xxx

 4. Nádherné fotky, cítiť z nich super atmošku. Inak, Walking with Elephants je úžasná skladba. Prvýkrát som ju počula na BBC radio 1 a hneď si ma chytila.

  PS: Čo sa týka fesťákov, tak skôr tie v zahraničí. Priplácaš si predsa len za kvalitu a mená, ktoré na Slovensku málokedy uvidíš.

  Pekný deň
  M.

 5. Krásna atmosféra je cítiť už iba z fotiek.:)

 6. Tešila som sa na tento článok lebo som ešte nikdy nepočula o tomto festivale … joj tak rada by som sla niekedy na zahraničný festival aj ten Sziget by mi stacil ale toto musela byt riadna šupa aj to prostredie je podľa mňa na festival také atypické..a z tvojich slov si si to asi riadne užila…:)

 7. btw Gessaffelstein bol aj na Grape no dako som len okolo neho prešla ja hnusná:(

 8. milujem to ako pises :)) a fotky, yes! muselo to byt velkolepe

 9. Wauky,skvely report! To miesto vyzera uzasne uz len z fotiek.)

 10. tam boli chet faker?! bože mouj!!! asi budem plakať.. krááásne fotky <3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *