.moje vychytávky roku 2014

do roku 2014 som vstupovala s pocitom, že to bude úplne dokonalý rok, našťastie som sa nemýlila, prvú polovicu som strávila v milovanom Portugalsku, zaraďovať ho ako jeden z bodov by bolo bezvýznamné klišé. Chýba mi najviac spolu so všetkými ľuďmi! Tú druhú prevažne na Slovensku. Na konci leta to už bolo tak, že sme od nezávislých zdrojov s Danielom dostávali označenie cestovatelia! Čo môže byť väčšou lichôtkou? Dúfam, že sa nám v tom podarí pokračovať. Za najväčšie šťastie považujem fakt, že ak by som sa mala zamyslieť na highligtami tak by mi ani jeden príspevok nestačil, pretože všetko v mojom živote do seba začalo perfektne zapadať. No len aby som to nezakríkla. v 2015 ma čaká po šiestich rokoch na FA STU diplomovka a vykročenie do reality. Som zvedavá kam ma to zaveje. Ak ste zvadaví na best of 2010 2011 2012 2013 kliknite si.

Do nového roku Vám všetkým prajem veľa zdravia, šťastia, lásky a úspechov, aby bol každý váš deň krásny a boli ste obklopení len tými správnymi ľuďmi. Vidíme sa v roku 2015 priatelia!
Madeira
Už je zvykom, že na prvom mieste býva väčšinou nejaké mesto. Madeira je síce ostrov ale taký maličký že v pohode môže byť prvá. Bola úplný sen, nie len preto, že som tam bola s Danielom , ale bol to raj na spoznávanie chutí obrazov a vôní. Úspešne sme pristáli a vzlietli z jedného z najnebezpečnejších letísk na svete, išli sme cestou nevyznačenou na mape, neexistujúcou v google maps, vošli sme do hlbín vulkánov. Bol to zážitok na celý život. Viac Madeiry tu.

 

Melt

Zabaviť sa tak, aby mi po príchode na Slovensko Portugalsko ani nezišlo na um bola ťažká úloha. Letný program som si však úplne napráskala do posledného. Na MELT som sa vybrala s mojou mužskou posádkou. Všetky festivaly na ktorých som dovtedy bola prestali dávať na chvíľu zmysel. Party celú noc, spanie celý deň pri jazere. Krása. Viac Meltu tu. .

SOHN v kostole
Nechcela som sem dávať dva festivaly ale Nowa Muzyka by si to asi zaslúžila tiež. Každopádne nezabudnuteľným zážitkom bol koncert SOHN v kostole sv. Petra a Pavla v Katowiciach. Chet Faker sa nemohol dostaviť, ale myslím si, že to bolo len dobre!

nowness
neviem s určitosťou povedať kedy som objavila nowness ale ako video-ignorantovi vo mne začína prebúdzať závislosť. vyberá to najlepšie! a keď sa tam náhodou objaví niečo čo som ja objavila skôr tak sa vnútorne teším že jes jes 😀 mám rada sériu in residence.

roadtripy s kamošmi

Každý jeden by si zaslúžil samostatný príspevok ale Cesta do Algarve alebo aj Rumunsko bolo úžasné, rovnako cesta do Poľska do Katowíc na Nowu Muzyku. So správnymi ľuďmi je v aute vždy super zábavička. nechcem si ani spomínať na tie ktoré sa mi do môjho rozvrhu nezmestili. A tie príhody! zastaviť môžete kdekoľvek, a jednoducho celé dobre. Viac Algarve tu, viac Rumunska tu.

Ai
Konečne som sa odhodlala a začala pracovať v Adobe Illustrator. Nerozumiem ako som bez neho doteraz mohla žiť! Mám aj tablet, keď budem mať viac času, budem sa s ním vytešovať častejšie.

rúže
určite ste si všimli, že som tento rok začala konečne používať rúž. konečne rozumiem, že na prvý pohľad majú všetky pre bežného pozorovaťeľa rovnaký odtieň ale pre mňa sú diametrálne odlišné. prvý bol matný KIKO v strede, potom purpurový flormar zo špaielska a naposledy som podľahla hydratačnému m.a.c a čoskoro sa moja kolekcia rozšíri o ďaľší tmavý, ten čo som mala tu!

TOMS
Svoju lásku k tomskám som veľmi obšírne opísala už tu, ale po mojej skúsenosti s ich každodenným nosením jeden mesiac v práci som nadšená ešte viac. sú to tie najpohodlnejšie topánky. Okrem toho, ich kúpou robíte aj dobrý skutok, Páči sa mi, že distribúciu darovacích TOMS zabezpečujú neziskovky, ktoré s “obdarovanými” deťmi pracujú a poznajú ich. u nás ich zoženiete na urbanlux.sk

 

iné raňajky
iné raňajky boli akýmsi predsavzatím do nového roku, darilo sa mi ho nadštandardne plniť až kým som neprišla naspäť na slovensko. každé ráno som si užívala krájanie jahôd, voňavého manga, mixovanie, široký výber krásneho ovocia a zeleniny,  vo “vlastnej” kuchyni…

snažím sa o to aj teraz ale keď podmienky sú veľmi skromné.

pohánka
pohánka je cheap a mňam na všetky možné spôsoby. znovuobjavil ju pre mňa daniel.

 

public spaces bratislava
prvý ročník konferencie o verejných priestoroch v Bratislave na ktorej účasti som sa podieľala aj ja dopadol nad naše očakávania. organizáciu Project for public spaces som objavila keď som bola v Portugalsku vďaka našej profesorke urbanizu a vďaka konfere som mala možnosť byť na workshope s Elenou Madison. Bolo to celé super pozitívne.

 

ja a brodinski
V tomto bode je veľmi zjavné že už ma nič poriadne nenapadá. Ale tešila som sa na tento okamih odkedy mi to daniel pred rokom prezradil. a z môjho pripečeného výrazu môžete všetko jasne čítať.

 

nová hudba

svoj last.fm veľmi neriešim ale! bavia ma tieto štatistiky ktoré vám vypľúva. niekdy som úplne zaskočená. toto je to čo som za uplynulých 12 mesiacov počúvala najviac. Pridala by som tam toho ešte oveľa viac.

 

Comments (11)

 1. Máš nesmierne dokonalý blog, vždy sa naň rada vrátim 🙂
  A tie fotky ani nehovorím ♥

 2. Anonymný

  Strašne super post , tvoj bog mám najradšej ,s tvojím vkusom sa viem ľahko stotožniť.Konečne niekto kto nehejtuje pohanku, ja ju tiež milujem na rôzne spôsoby ( a nesmrdí mi 😀 ) a roadtripy a výlety ti najviac závidím . Ja som sa na erasmus do Algarve stala len náhradníčkou , tak jedine že by sa stal zázrak . Veľa úspechov do nového roka ! 🙂 KiKA

 3. Máš krásnou sbírku rtěnek, ta na levo od Macu vypadá přímo neodolatelně. Chtěla jsem se vždycky zeptat, jestli jsi byla v Portugalsku jako student, nebo sis dala pauzu od školy? Omluv mě, že se mi po tom nechce pátrat v dalekém archívu. O:)

 4. Ten AI ma musis naucit!

  • ja som sa naučila prevažne z tutorialov 🙂

  • A máš nějakej konkrétní tip na tutorial nebo random youtube? Prý jsou super tutorialy Lynda, ale nepodařilo se mi to nikde sehnat…Vypadá to super!

  • ja som práve cez lyndu. prihlasovacie údaje mám od svojho mexickeho kamarata :-/ takže asi ti neporadím.

   ale random youtube tiež v pohodičke!!

 5. super nápad na článek! Vypadá to, že jsi měla skvělý rok 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *