.food of sicilia

Milujeme jedlo, a na dovolenke dvojnásobne! Ak chcte na Sicílii ochutnať všetky mieste špeciality zvýšeným dávkam bielej múky, tukov a cukru sa rozhodne nevyhnete. Ich kuchyňa je ovplyvnená arabmi, španielmi, grékmi aj francúzmi. Sicília sa tiež považuje za kolísku zmrzliny a rôznych ďaľších dobrôt ktoré nájdete v kontinentálnom Taliansku práve s týmto prívlastkom.
Caponata je vegánske predjedlo s typickou horko-sladkou chuťou, môže sa podávať studená alebo teplá. Pozostáva z baklažánu a rajčín. Nechýbala ani na jednom stole (recept). Naša prvá zastávka po prílete bola pizzaLa punta, vychýrená a večer bez rezervácie takmer nedosiahnuteľná. Na raňajky sme sa ocitli v obľúbenej pasticcerii v Bagherii Don Gino a tam začala jediaca dekadencia. Keď celý rok počúvate o mňamkách  na míle vzdialených je veľmi ťažké sa ovládnuť keď vás od nich delí len tenké sklo pultu. Nadelili sme si cannoli tradičný dezert a teda rolku plnenú riccotou, pre canolli netradične pistáciovú príchuť, lebo pistáciové je na sicílii všetko! Pridali sme k tomu malé veterníčky, košíčky s lesnými jahodami alebo croissant s náplňou z vodného melónu. Proste všetko čo na Slovensku nenájdete. My by sme s Danielom potrebovali vždy dvojnásobý počet dovolenkových dní – prvú várku na ochutnávanie a druhú na varenie z miestnych surovín. kedže sa to natiahnuť nedá, striedali sme to a okrem parmigiany sme si upiekli ryby, navarili rizoto, skúsili všetky druhy cestovín. Palermskou špecialitou sú zapekané anelletti (recept) ktoré nám pripravila na večeru kamarátkina mamina. Znova preskočím k dezertom, nie, rovno k zmrzline! Brioche s gelatom! Mliečna žemlička naplnená zmrzlinou, ale tak, že sa zo štyroch druhov pistácie, štyroch druhov orieškových, milióniek ovocných jednoducho neviete rozhodnúť ktorú do nej chcete. Najlepšie miesto kde si ju dať je určite Briosciá v Palerme. Palermo je úžasné aj svojim streetfoodom. Samozrejme, že Daniel nasledoval Andrewa Zimmerna z bizzare foods a ochutnal smaženú slezinu Pani cà meusa, črievko v črievku Stigghiola, aj obsah tajného košíka. My (dievčatá, chlapci by boli šťastní len s črievkom) sme si dali vyprážaný mix morských plodov, ančovičky, grilované krevety a varenú chobotnicu. Náš Dario si ulietava na žemli s panelle (recept), opät vegánska pochúťka – vyprážaná cícerová polenta nakrájaná na štvorce. Vyprážané sú aj arancini (recept) ryžové guľôčky s rôznou náplňou. Nájdete mleté mäso aj nutellu. O jedle ktoré sme za celú dovolenku zjedli by som vedela písať ešte dlho, na záver už len spomeniem že v Trapani, pri našom odchode prebiehal festival kuskusu, čomu som veľmi rada, lebo sme ochutnali čierny sépiový kuskus s morskými plodmi a nejaký s mandľami a mätou. Ja som celú dovolenku zavŕšila najlepším mangovým nanukom s čokoládou a pistáciami. Sme jednoducho food turisti, a najradšej by sme sa tým živili ♥ ale kto nie, všakže 🙂 Boli by z nás malé veľrybky.
Ako to máte vy? Radi ochutnávate na dovolenke podivný streetfood, tradičné jedlá a oželiete zdravé stravovanie ktorému celý rok oddane holdujete?

Comments (2)

  1. zasa skvelý článok! 🙂 ja zbožňujem taliansku kuchyňu (až na niektoré morské plody ) . všetko znie inak super lákavo. a na dovolenke jem väčšinou hocikoľko, oveľa viac ako doma 😀

  2. za všetky tie roky čo čítam tvoj blog by som tento článok zaradila do tvojich top 3. Čo ti šibe. Sliny som poutierala a vydávam sa cestu späť na Slovenskom. <3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *