.mikuLOVE

tak ako v januári rada spomínam na uplynulý rok, tak isto so začiatkom sivej jesene spomínam na leto. v mikulove som sa ocitla úplne nečakane, na plenéri. na jednom som už bola áno viem. nemala som ani poňatie čo od tohoto moravského mesta môžem čakať a zostala som veľmi príjemne prekvapená. musím vám to prezradiť, ale pripomíalo mi to takú južanskú banskú štiavnicu, tak ako ju obklopujú bane, mikulov je mesto medzi vinicami. teplé večery a sezóna burčiaku, dokonalá kombinácia na nové stretnutia. ak ste v mikuove neboli určite vám radím tam ísť, najlepšie však vtedy keď dozrieva hrozno, na křehký mikulov, prípadne na nejakú z vernisáží ktorú usporadúva galéria závodný. zostala som nekonečne očarená pani majiteľkou, budovou, výstavou, zrovna prebiehala Kartografie prostoru, souřadnice těla… ak by vás pochytil hlad oporúčam bistro KUK, ktoré je hneď za rohom, prípadne reštauráciu Marcela Ihnačáka, na kávu spomínanú galériu či kaviareň büro. nevynechajte židovský cintorín alebo blízky lom, kde sa dá v lete okúpať!
Boli ste v Mikulove? Že sa tam radi vraciate!?

 

Comments (8)

 1. my sme tam niekedy v druháku stravili celý deň na námestí komparzovaním v reklame na nejaké pivo, počas čoho som sa snažila naučiť niečo na Vodrážkovu skúšku z dejín stavby miest 😛 …odvtedy plánujem dať v tom kraji nejaký cyklovýlet (rovnako ako po Toskánsku alebo na Loire, ehm 🙂

  • Anonymný

   😀 smejem sa, na cyklovýlet je to tama ko stvorené!

 2. Minulý týždeň sme strávili v Štiavnici a presne sme si spomenuli na náš augustový výlet v Mikulove 🙂 Tiež nás Mikulov príjemne prekvapil. Poprechádzali sme sa po rovnakých miestach ako vy, pokoštovali vínko, plus sme to spojili s návštevou Lednického zámku.
  A pri vašej ďalšej návšteve (ak nejaká bude) odporúčam reštauráciu Sojka 😉

  • Anonymný

   o áno, zrovna mali z technických príčin zatvorené keď sme tam boli 🙁

   Babo

 3. z fotiek aj z článku vyžaruje neskutočná atmosféra, wow 🙂

  Sabi z blogu Beautiful savage

 4. Ano, ano. Moc ráda se tam každý rok vracím alespoň na den. To město má něco do sebe (kombinace starého a nového, upravenost) a i okolní příroda stojí za prozkoumání.
  K.
  http://inkpotstories.com/

 5. Anonymný

  mikulov, je fakt láska! od první návštěvy si neustále hledám záminky pro jeho návštěvu (školní seminárky, apod). a můžu se zeptat, myslím, že na instagramu fotku pohledu právě odtud, kde se dají takový koupit?

  • myslis take cierno biele karticky? to su sedmive karty ktore som robila ja ako zadanie 🙂 mali sme na ne spracocat tematiku mikulova 🙂 takze asi ta sklamem ale nie je to pohladnica:(

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *