. let´s make room for life

Let´s make room for life je heslom IKEA festivalu, ktorý prebiehal celý uplynulý týždeň na 3500m2 skladu v lokalite Lambrate. Okrem množstva návštevníkov ho tvorilo niekoľko inštalácií reprezentujúcich pohľad na súčasné bývanie. Každý deň prebiehali talks s dizajnérmi, ranná joga a na záver veľký výpredaj. Tri hlavné inštalácie vytvorili Anna Lenskog Belfrage s Pellou Hedeby blogerky a interiérové designérky dlhodobo spolupracujúce s Ikea, britská dizajnérka Faye Toogood a zakladatelia OPEN HOUSE magazínu Andrew Trotter a Mari Luz Vidal. Súčasťou bola aj obrovská tlačiereň – projekt jednej z top dizajnérskych škôl v Európe ÉCAL ktorá dokáže akrylovou farbou tlačiť na plátno obrazy.

Ak by sme mali pomenovať dve základné veci, ktoré menia spôsob akým v súčasnosti bývame boli by to technológie a urbanizácia. Predpokladá sa, že v roku 2050 bude v mestách bývať 70% populácie a rôzne technologické inovácie prenikajú do našich životov každou možnou medzierkou už teraz. Menia spôsob akým komunikujeme, pracujeme, študujeme alebo tvoríme… To zásadne ovplyvňuje spôsob akým bývame. Udržateľný domov je oáza oddychu, v ktorej načerpáme energiu. Centrom je obývačka ktorá spĺňa naše predstavy a umožní nám aktivity pri ktorých sa zrelaxuje telo aj myseľ. Nad detailami z interiérov Anny a Pello sa vznášalo tlačítko Pinterestu preto tu je z ich štyroch izieb asi najviac fotiek.

Ako by vyzerali vaše veci z ikea keby ste k ich konštrukcii nepoužili návod? Faye Toogood si to vyskúšala a vytvorila inštaláciu pomenovanú Enfant Terrible. Vzniklo tak bludisko v ktorom ste našli množstvo hybridov, pospájaných s takmer detskou fantáziou. Dominovalo mu veľké kreslo Poang aké vládlo ich obývačke keď bola malá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *