. how to / milano DW2017

Poskladala som pre vás zopár pekných obrázkov a 5 tipov ako si návštevu Milána počas designweeku užiť čo najviac. Keď sa dočítate až na koniec, nájdete tam aj bonusy. V Miláne sa dá vidieť cez rok všeličo, ale charakteristická atmosféra designweeku ktorej som podľahla má návykové účinky. V meste sa môžete dostať do viacerých palácov, navštívili sme tri na Corso Venezia. V jednom Luis Vuitton predstavoval nomádsky nábytok navrhnutý najzvučnejšími menami dizajnu, a potom concept store ELLE decor s témou nakupovania bytového zariadenia v budúcnosti. O treťom som už písala tu.


1. Plánujte dopredu
Mesto je celkom veľké, no samotný designweek má počas 6 dní takmer 1500 eventov. Naplánovať si dopredu čo všetko chcete vidieť vám môže zásadne pomôcť v tom kam, ako a kedy sa presunúť. Jednotlivé design zóny ako Tortona, Lambrate či Brera sú nasiaknuté výstavami, no často sa skvelé veci dejú mimo centra v showroomoch, mimo zraku účastníkov hlavného prúdu. Takže mapu do ruky, ponapichovať pripináčiky a potom ich pekne pospájať vám ušetrí kopu času rozhodovaia priamo na mieste. Praktický je bodový lístok na mhd za necelých 14 eur.

2. Nedržte sa upnuto svojho plánu
Samozrejme keď už máte pekný plán môžete ho radostne porušiť. Večerná prechádzka Brerou vás môže zaviesť na zaujímavé udalosti a miesta. Stačí sa nechať viesť atmosférou mesta. Ak máte v Miláne len zopár dní nenechajte sa otráviť dlhými radmi čakajúcimi na výstavu. Tento rok nás hodinová rada na COS x Studio Swine dva dni za sebou odradila. Skoro za rohom, v krásnom nádvorí paláca však bola výstava designu barcelonských štúdií. Stála za to možno ešte aj viac ako “strom prdiaci bubliny”.

3. Vyhnite sa víkendu
No a práve to, ako sa vyhnúť radom? Necestujte na víkend. Nevedomky sme spravili túto chybu, preto nás dlhý rad odradil od dvoch výstav. Minulý rok sme prišli už deň vopred a odchádzali pred víkendom.

4. Aperitivo ako večera
Najšťastnejšia talianska hodinka
. Kúpiť si drink a naložiť si tanier dobrotami, sa mi spája najmä s Milánom. Pre talianov je to taká malá spoločenská udalosť, ktorej pôvod smeruje do Turína. Je to akoby predjedlo pred večerou kde sa porozprávajú s kamošmi aký bol deň. V cene od 5-12 eur máte drink a otvorený bufet. Pozor na čas! Vo väčšine začína o 18 a končí často aj skôr ako o 21.00. Naše obľúbené miesta sú na Corso Garibaldi a okolo Colonne. 

5. Nezabudnite si vizitky
Ak ste architekt/dizajnér/press vizitka vám niekedy pomôže preskočiť rad! Nehovorím samozrejme o tom že ju môžno využiť aj na jej samotný účel 😀

BONUS

+
Ak cestujete na RHO kde je Salone del mobile nezabudnite si kúpiť špeciálny lístok na metro. Nefunguje tam ani predplatený bodový ktorý som spomínala na začiatku. My to však odjakživa vieme, no poznáme prípady na ktoré si počkali revízori.

+
Aj napriek tomu, že Feltrinelli Porta Volta sa ma svojim výzorom nejak nedotýka, je to super kus architekúry od Herzog & de Meuron, ktorá má v prízemí kaviareň s kníhkupectvom a v najvyššom podlaží verejnosti prístupnú čitáreň. Počas DW tam bola inštalácia k 90. výročiu značky Cassina. Ružové steny, budúcnosť, virtuálna realita, rozprávajúce mydlo, to všetko s pohľadom Patricie Urqiola. Otvorili ju pred mesiacom.

Bar Basso
Bar mimo centra, bez hudby s drahými drinkami na ktoré sa dlho čaká
rovnako ako na záchod. Jeho polohu určíte podľa zvuku pripomínajúceho úľ. Kruhový objazd na Via Plinio naplnený ľudskou vravou, miesto kde sa nadväzujú spolupráce, prehlbujú vzťahy, spoznávajú ľudia ktorých tvár nepoznáte, ale prácu áno. Počas roka bežne zaplnený, známy najmä kvôli Negroni Sbagliato, cez designweek presahujúci limity chodníkov. Až tak, že sa zrazu ocitnete bližšie k večierke ako ku samotnému baru. A teraz hovorím vážne, podľa mňa tá večierka za tých pár dní konania designweeku zarobí na celý rok.

Follow my blog with Bloglovinheight=”800″ />

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *