.name to watch // milano DW2017

Minulý týždeň sme sa opäť ocitli na najväčšej udalosti sveta dizajnu – Milánskom design weeku. Pred všetkými tými fotkami, zážitkami a obrázkami ktorými vás nasledujúci týždeň zahltím som chcela spraviť malý úvod. Pre mňa je totižto týchto pár dní v roku fantastickou zmesou všetkých vecí ktoré mám rada. Na prvý pohľad to obaľuje tenká lesklá škrupina noblesy a materializmu, je to predsa Miláno a ide iba o veci. Pravda je však taká, že rovnako ako sa mení polarizácia vo svete architektúry mení sa aj v dizajne. Do toho skvelé jedlo, jedovato oranžový aperol, zaujímaví ľudia, stretnutia a vôňa vistérií ktorá sa vinie záhradami domov a nádvoriami palácov, do ktorých sa len tak bežne nedostanete.

Každý rok má nejakého svojho “favorita”. Meno s ktorým chcú splupracovať všetci.  Alebo je to iba môj osobný dojem kedže do hlbín až tak nevidím. Tento rok to nebol podľa mňa nikto iný ako španielsky dizajnér Jaime Hayon. Možno mám pravdu, ale možno som si ho vybrala iba ja. Okrem “stone age folk” s Caesarstone, to bola kolekcia Folkifunki porcelánu pre Vista Alegre, koberce pre Nanimarquina a tiež lobby hotela Fritz pre Fritz Hansen. Vo svete dizajnu nie je vôbec nováčikom, vlastný ateliér má od roku 2000.

Posledné roky je jeho tvorba hravejšia a podľa mňa vizuálne naivnejšia. Čerpá z mystických príbehov, masiek a tradícií bez ohľadu na hranice. Páči sa mi to!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *