.fish & chips / wales & england

V polovici mája sme sa vybrali na rodinný výlet. Osláviť jedny narodeniny a jednu svadbu. Lokalita nie úplne bežná a miesto pobytu priamo na hranici anglicka a severného walesu. Celú zimu som sa tešila na leto a vôbec som netušila, že jeho prvé dni v našich končinách budem mrznúť vo Veľkej Británii.  Navštívili sme rozmanité a čarovné miesta, mestá aj prírodu, dokonale vyvážené vážení.

“BIRTHDAY ROUTE”
Ak si požičiate auto máte vyhraté, horšie je už len rozhodnúť kto sa pri opačnom riadení posadí za volant. Ráno sme vyrazili z Chestru smerom k dedinke Talacre, kde sa nachádza širká pokojná pláž s majákom na predaj. Páči sa mi ako majú angličania úplne iný vkus na psov, toľko krásnych teriérov a stavačov som dávno nevidela. Naháňajú sa po pláži a užívajú si so svojimi pánmi slnečné dopoludnie. Dokonalá atmosféra a plno mušlí. Ďalej sme pokračovali na stredovekú zrúcanina hradu v Conwy. Oplatí sa vidieť neoplatí sa ísť dnu. Ušetrené libry môžete minúť na Great Orme Tramway v neďalekej dovolenkovej destinácii anglických dôchodcov Landudno. Mólo s herňami zívalo prázdnotou, nebol ten správny čas, za oknami hotelov posedávali starí ľudia a bolo to ako z filmu.

Milujem prejsť z  mora do hôr, alebo naopak. Snowdonia National Park je jedna veľká nádhera. V severnej časti môžete nvštíviť Swallow falls a niekoľko jazier, napríklad Llyn Ogwen, spraviť si malú túru, pridať sa k bielym klbkám oviec na úpätí hôr a pozrieť sa aj na Llyn Idwal. Zabudla som spomenúť welštinu! Ja som si myslela, že to je nejaká odnož angličtiny, ale nie, je to jazyk elfov z Pána Prsteňov! Sindarin. Skoro. Bola som úplne prekvapená všetkými tabuľami, na ktorých boli slová ktoré s angličtinou nemali nič. V takejto nevedomosti som do nedávna žila priatelia.

LIVERPOOL
Liverpool je veľmi príjemné malé mesto v ktorom je tak akurát ruchu, tak akurát nových stavieb, tak akurát starých stavieb, tak akurát obchodov či parkov, jednoducho všetko v rovnováhe. Obrovská nová brutalistická katedrála a tiež obrovská stará, staro vyzerajúca neogotická katedrála s kaviarňou a neónom. The Beatles sa narodili dobre. Navštívili sme aj legendárny klub The Cavern na Matthew street kde začínali. Za najzaujímavejšiu časť považujem rozhodne Albert dock (láska bola vzájomná, zdieľali fotku na ktorej sa tlačím nalepším Fish&Chips). Okrem toho tam nájdete múzeum Beatles, pobočku TATE, múzeum námorníctva a tak. Zábava na celý deň. Už len dodám že nákupná ulica sa volá Paradise street a ak sa vyberiete na kávu a malý sendvič tak jedine na Bold street. Pekných malých bistier tam nájdete neúrekom.


CHESTER

Ako posledný spomeniem Chester, malé mestečko s čarovnou atmosférou, presne také aký som si predstavovala Rokville v Harrym Potterovi. Pýši sa niekoľkými unikátmi,takmer neporušené hradby, po ktorých je možné prejsť skoro okolo celého mesta a nachádza sa tu tiež najmenšia a najstaršia dodnes využívaná dostihová dráha v Británii. Ak si budete chcieť oddýchnuť a vypiť pivo zastavte sa v Telford´s. Zaručujem zakončenie výletu na výbornú.

Ešte stále platí kód FEATHER s ktorým máte máte 15% zľavu na stránke Daniel Wellington. Vymenila som si remienok na svojich #DWClassicPetite, čierna je proste klasika.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *