fail again fail better / 2017

Na konci každého roku spomíname, hodnotíme a rátame všetky zážitky uplynulých mesiacov. Je úžasné pripomínať si tie najlepšie a na zlé zabudnúť, veď prečo by sme sa mali trápiť niečím čo už je dávno za nami… No možno pre to aby sme sa poučili na vlastných chybách a v budúcnosti ich už neopakovali. Moje “faily” tento rok boli celkom zábavné a vznikli v dôsledku mojej nepozornosti, hlúposti alebo netrpezlivosti. Nemám veľmi rada osobné blogy ale rozhodla som sa o ne napriek tomu podeliť, nech pobavia aj vás. Na konci každého som si dala ponaučenie, ak ich máte viac, sem s nimi.

FAIL I.
V úvode roka sme sa vybrali na výlet do Indie o ktorom som mala pochybnosti až do okamihu kedy nás vo Viedni na letisku čekli. Prvý závažný fail bol keď sme zistili že sme zabudli opaľovacie krémy. V pohode, veď si to jednoducho kúpime. Také ľahké to nebolo, v okolí nebola lekáreň ani supermarket, lebo sme skrátka v Indii. Tak sme si kúpili krém v lokálnom obchode s obrovským výberom, stavili sme na 50-tku “made in USA” Opak bol pravdou, krém podľa nás podporoval opaľovanie a zhoreli sme 50x rýchlejšie. Spiekli sme sa ako malý raci. Stalo sa to potom ešte asi 2x s inými krémami. Minuli sme asi 3 balenia aloe vera. Moja koža mi bola o číslo menšia. Doslova peklo.
Ponaučenie: Spoľahni sa na seba (myslela som že Daniel mi prečíta myšlienky a pobalí krémy ktoré boli u ňho na poličke) a never indickým opaľovacím krémom. 

FAIL II.
Medzi spáleniami v Indii sme mali presun z miesta A na miesto B lokálnym autobusom, v 36 stupňoch, trvalo to dlho a naše zmysly boli otupené, nevedeli sme úplne na ktorej zastávke vo finálnej destinácii máme vystúpiť tak sme sa skrátka rozhodli na poslednú chvíľu. Zrazu sa mi v trme vrme zasekol ruksak, musela som všetko pustiť. Každý z nás mal batožinu o ktorú sa stará lenže v trme vrme sa to nejak zmenilo. Takže po tom ako som šťastne vyslobodila veľký ruksak vystúpila z autobusu a nadýchla sa vzduchu Daniel sa ma spýtal “a kde je kanken?” Kanken v ktorom boli pasy a foťák, kanken ktorý bol v tom okamihu našou najdôležitejšou taškou. Tak ten kanken zostal v autobuse ktorý už len v diaľke trielil ulicou. fúúúúúú už som nás videla v Dílí na ambasáde, našťastie sme vystúpili na predposlednej zastávke a posledná bola za zákrutou konci ulice. Daniel ho dobehol, za pokrikov indických obchodníkov no stress no stress, it´s coming back.
Ponaučenie: Všetko si pripni na telo 24/7

FAIL III.
Fail s číslom tri sa mi stal v lete, keď som chcela od radosti veľmi rýchlo potešiť seba a spolubývajúcich brownies. Vyrobila som vo vodnom kúpeli takzvanú antihmotu. Podľa mňa ju mám doteraz za ušami, lebo sa dostala všade. Dostala sa všade vďaka tomu, že som ju riedila mliekom a v tom okamihu sa rozhodlo vajce na linke, že pôjde na vandrovku (pozn red. zistenie linka má jemný spád smerom k podlahe), takže sa rozkotúľalo ja vo vzduchu v ruke s miskou a mliekom. Teraz si predstavte ten matrix… vajce letí, miska letí, ja snažiac sa všetko chytiť. To by ale nebola nijaká dráma, no keď som videla, že sa to rozlialo po celej kuchyni, až cez dvere do chodby, na dvere, na strop, za dvere, do izby, na zem všade! Bože ten pocit, stojíte nad tým a dupkáte od hnevu, že mne sa to nechce upratovať, to mal byť rýchly koláč, malé čokoládové bodky nachádzate ja týždne po havárii! Oh a vonku rozpálený zlínsky podvečer.
Ponaučenie: Nesnaž sa zachrániť všetko a rob veci pomaly. 

FAIL IV.
Obrázok by mohol napovedať, že ďaľším z failov bude, že neviem kresliť proporčne ľudí, ale nie, je to môj najkrajší tohtoročný sekáčový úlovok ktorý som nemala ani 24 hodín a podarilo sa mi ho sprať. Vlnené tričko krémovej farby s tmavo zelenými rukávmi, nevinné, nikdy nenosené, nepichalo a BEZ VISAČIEK! Moja konšpiračná myseľ totižto vytvorila teóriu – ak dal niekto do sekáča super nové pletené tričko ktoré nepichá tak predsa nemôže byť z vlny. Lebo nové pletené tričko ak by bolo z vlny muselo by pichať a to by mohol byť dôvod prečo by ho dal niekto do sekáča. Takže šup s ním do práčky, lebo si ho chcem večer obliecť. Áno, penila som a nadávala keď som vytiahla z práčky malú tvrdú miniatúru svojho úlovku.
Ponaučenie: Prestaň konšpirovať a narábaj s vecami poctivo!

FAIL V.
Toto je najmilší fail ktorý sa stal v deň o ktorom som mala počas posledných 10 rokov rôzne predstavy. Keby sme s Danielom najväčší suchári tak by mohol vyzerať tak, že si zarezervujeme miesto vo fancy reštaurácii, ja sa konečne pekne namaľujem a oblečiem dostanem kvety, spravím raňajky do postele alebo ja neviem samé dobré, krásne, vzrušujúce veci plné lásky a radosti ako oslava toho, že pred 5 260 320 minútami, alebo jednoducho 3653 dňami sme sa stretli a odvtedy sa frajeríme. Realita bola taká, že po 10 mesiacoch samostatného spolunažívania, ktoré bolo celý čas mojim najväčším snom, sme mali v byte sťahovací bordel, na ďalší deň sme odchádzali takmer nadobro zo Zlína s nejasnou budúcnosťou. Na večeru sme mali dva druhy masívneho indického jedla zo zvyškov na ktoré sme tesne pred polnocou pozvali viven a kristy lebo by sme to určite nedokázali sami zjesť a ony boli po náročnom dni. Bolo to to najlepšie a najviac láskou naplnené výročie o akom by sa mi nikdy ani nesnívalo!
Ponaučenie: Taký je život ♥ Treba ho milovať aký je.

FAIL VI.
Šiesty fail, je hrozne smutný, lebo ak po tom ako v každom návode o posielaní žiadostí o prácu, internship alebo čokoľvek vidíte hneď na prvom mieste “skontrolujte si gramatiku a preklepy” spravím chybu hneď v názve štúdia tak je to rovno na odstrel. Ale prečo? Lebo to bol môj top topov, najviac vypimpované 5x skontrolované, a úplne prvý email ktorý som posielala. A čo sa týka mojej stáže tak to celé hodnotím ako fail, lebo som to robila na poslednú chvíľu. A ak sa ma niekto spýta ako je v Portugalsku a ja poviem že zima, tak to je najneočakávanejšia odpoveď roku 2017. A zároveň, keď vám po 3 mesiacoch ateliéry odpisujú, že či ste “still available”.
Ponaučenie: Viac pozornosti v situáciách s pretekajúcimi emóciami, neodkladaj veci na poslednú chvíľu a maj time management, ktorý neuráža ostatných ľudí.

No a tu ešte troška tej čokošky a vajca.

Comments (3)

  1. Babô, normálne mi teraz došlo, ako veľmi mi chýba tvoj blog 🙁 text, ilustrácie, všetko je také tvoje * najlepšia!

    • ♥ to znie hrozne smutne a krásne. skúsim s tým niečo urobiť 🙂 ďakujem ♥

  2. presne ma napadlo to, čo je spomenuté v komentári vyššie…a veľmi pobavilo 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *