couple in the cup

Stále sa mi to zdá nedávno, ale  už to budú skoro dva roky odkedy pijem kávu. Môj pobyt na juhu to len zhoršil. Nemám problém si ju odoprieť, ale šťastná som keď si ju dám. Najlepšie s niekým. Najradšej s mliekom ale v pohode aj bez. V Portugalsku café, v Španielsku cortado, v taliansku macchiato, doma mačiatko, som jednoducho kávový univerzál. Už chápem keď Zuz písala o zlej káve v Porte. No ale podľa mňa, takáto “dobrá káva” chutí všade rovnako, či som vo Viedni, v Prahe, v Kodani alebo Bratislave či Kamanovej.

Kamanová je malá dedinka po ceste z Nitry do Topoľčian, a oplatí sa v nej na chvíľku zastaviť. Rodinná kaviareň Incuple oslávi v novembri už dva roky! Za ten čas preučili určite dosť “neskáčov” na poctivú kávičku. Mňa tak prekvapili, že sa dostali do výberu best of 2017, no a kedže v rodinnej kaviarni sa ľahko všetci skamarátia, nemôžeme vynechať návštevu vždy keď sme s Petrou doma. Okrem výborného flat white či cappucina si môžete dať aeropress alebo filtrovanú kávu. Skrátka kaviareň na dedine ktorá bez námahy tromfne akúkoľvek mestskú a k tomu ponúkne regionálne pokladyLYRA čokolády a Slowlandia orieškové krémy. Ak teda mierite na Hornú Nitru s prázdnymi rukami, správna zastávka na jedlé darčeky je práve tu.

Rodinná pražiareň vznikla postupne. Niekomu stačí na chvíľu sa zastaviť a vychutnať si šálku, niekoho premohne zvedavosť a pátra ďalej až ku koreňom. Takmer doslova. Za všetkým stojí Martin, ktorý k tomu zlákal priateľku Katku a potom celú rodinu. Incuple bolo pre mňa úplne jasné posolstvo, vychutnávania si kávy vo dvojici. Ponúkajú kávový catering a široký výber druhov káv a aby vám nebolo ľúto, majú aj eshopAtmosféra je tam tak príjemná, že ak nemáte povinnosti dokážete tam presedieť celé popoludnie a vypiť toľko kávy že prebidiete celú noc.

 

„Žiadna káva neulahodí vašim ústam, ak jej vôňa najprv nepošle svoj sladký pozdrav vášmu nosu.“ Ward Beecher
  Ďakujeme za zážitok, tešíme sa nabudúce ♥

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *