cartagena

Z Alicante sme pokračovali po pobreží do Cartageny. Toto mesto vzniklo už v staroveku, má jeden z najvýznamnejších prístavov v Španielsku a je často zastávkou veľkých stredomorských plavieb. Opäť skvelé mesto na jeden deň. V prístave sme našli veľa modernej architektúry. Páčilo sa nám múzeum podmorskej archeológie, v ktorom sme sa dozvedeli veci , ktoré si naozaj len tak bežne negooglite. Bývali sme tak, že vizuálnou súčasťou našej obývačky bol románsky amfiteáter, druhý najväčší na pyrenejskom poloostrove a väčšinou je prvým miestom kam turisti mieria.

Usúdili sme, že Cartagena má veľmi veľký potenciál “vyhajpovania” a možno keď sa do nej prileje viac života a peňazí náš odhad sa naplní. Dobré tapas si môžete dať v Bodega La Fuente (Calle Jara 27). Otočili sme to na dvakrát, sú špecialisti na ančovičky, a napriek chladnému jarnému počasiu s tinto de verano k tomu.

Roadtripy so zastávkami po malých mestách sú super, najviac práve pre to , že sa mi nikdy nesnívalo, že by som niekedy navštívila Auditorium od madridského ateliéru Selgas Cano. Veľmi pekne o tom píšu tu. Ale teda v skratke síce sú to zvonku len nejaké rigidné formy vo vnútri sa odohráva podmorský snový svet, vystavaný z hliníku a translucentných materiálov.
Mrzí ma, že neboli všetky priestory prístupné, ale zážitok to bol aj tak super.

Mňa si teda Cartagena získala pre množstvo kontrastov, že bola stará a nová zároveň, zničená a dokonalá, antická aj moderná, prázdna aj plná ľudí. No a samozrejme návšetvu sme zakončili cortadkom s výhľadom na mesto v archeologickom parku Cerro del Molinete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *