.best of / 2018

Ja už ani neviem ako začať. Po pol roku blogovej pauzy som sa rozhodla ukončiť túto osemročnú púť. Všetky blogy postupne vymierajú a môj nie je bohužiaľ výnimkou. Každý vidí, že je to prirodzený vývoj, vznikol keď ma moja “fulltime” školská “práca” nebavila, zaniká keď má tá naozajstná baví, a zaberá mi takmer plný pracovný čas pri počítači. Napriek tomu som seba a Vás mojich posledných skalných čitateľov nemohla okrátiť o best of 2018. Samozrejme ako obvykle som práve prešla všetky fotky z uplynulých mesiacov v mobile a spôsobilo mi to výnimočnú radosť. Poďme na to!

Valencia & roadtrip

Tento rok začal trochu neobvykle, vrátila som sa na mesiac do Portugalska dokončiť stáž u MAO a potom som sa pobrala cez milovaný Lisabon na celý február do Valencie za Danielom. Asi by som tam išla žiť hneď. Toto mesto má super vibe, spĺňa moje kritérium peších presunov, a má more. Ok, určite má na tom pričinienie fakt, že som tam tri týždne nič nerobila, iba varila, a prechádzala sa. No a potom prišli moji obľúbený kamoši a vydali sme sa na skvelý roadtrip – Calpe – Alicante – Cartagena – Almeria – Granada – Cuenca. Takto gradniózne som dala goodbye svojmu študentskému životu a vrhla sa do novej etapy.

Malta & Gozo

Kedže som si cestovanie odbila hneď na začiatku roka, prirodzenou potrebou pracujúceho človeka sa stala obyčajná letná dovolenka. Už sa nám osvedčilo, tráviť leto víkendami v jazerách, a preto sme sa na Maltu vydali až koncom septembra. Vysoké útesy, rozburácané more, historická Valetta, pocit, že ste na konci sveta… Jediné na čo si tu treba dávať najmä off season pozor je jedlo, čerstvé morské nie je samozrejmosťou.

HUJI

Aplikácia HUJI dokazuje level mojej online lenivosti, kedysi som chcela iphone lebo mal VSCO, teraz sa mi ani tú jednu fotku nechce upravovať. Páči sa mi že s tým spravím 1-3 fotky a vždy z nich vyberiem. Okrem toho Daniel fotí už len na analóg (btw. predávame náš Canon 5D MarkII nechce niekto?)

Netflix

Objavila som ameriku, nie som seriálový typ, ale The end of the fucking world a Chef´s table ♥ a Maniac a Atypical a to že si môžem pustiť gilmorky a priatelov kedy chcem…

cortado

V roku 2015 som sa naučila pit “mačiatko” a od môjho pobytu vo Valencii kde každý španiel ktorého som stretla pije cortado, pijem len cortado. Je to medzistupeň medzi cappucinom a macchiattom. V Prahe vám najlepšie urobia v Alf & Bet

…za slušné Slovensko

tá vražda sa stala práve keď som sa vrátila na slovensko, nikdy som nesledovala situáciu/televíziu tak ako vtedy, nemyslela som si že môžem byť tak zúfalá, ale to čo sa stalo na námestiach ma doslova dojalo, cestovali sme z nitry na prvý pochod do bratislavy, bol mráz a námestie slobody bolo úplne plné, bol to jeden z najsilnejších okamihov uplynulého roka.

dobré čítanie

na rok 2018 som si dala čítaciu výzvu, cez aplikáciu Goodreads som mohla sledovať to, ako si svoje “reading challenges” plnia moji priatelia

View this post on Instagram

#sunday #bed #book #homemadegranola #homealone

A post shared by Babô Babocká (@barb_babo) on

…ale ja neviem, nesledujem ťa

ku koncu roka som prestala sledovať všetkých na instagrame, mala som dlhšiu dobu pocit, že si tým iba vypĺňam čas, pri obede alebo ako rozptýlenie a to čo tam vlastne vidím ma nie úplne zaujíma. Od kedy som začala sledovať viac ako 1000 subjektov začali sa mi informácie zlievať, nepoznala som názvy vecí ktoré sa mi páčia, a prestalo mi to celé dávať zmysel. Teraz keď mám chuť pozriem si to čo viem ako sa volá, a to čo ma reálne zaujíma.

Fajnové

Fajnové je bazové víno, a neviem o ňom nič viac.

Mšeno

Moja obľúbená destinácia out of Praha, venovala som jej celý príspevok.

Čarovný mlyn

Od jari si umývam vlasy prírodným mydlom z Čarovného mlyna, mám z toho zmiešané pocity, k normálnemu šampónu by som sa už nechcela vrátiť, no stále to nie je to pravé orechové. Tým že mám po dlhej dobe naozaj dlhé vlasy, asi by som potrebovala nejakú ďalšiu doplnkovú starostlivosť. S obyčajným šampónom/tuhým z Lush som nemala nikdy problém, odkedy však používam mydlo, mám svoje vlasy radšej, lebo sú také naozajstné, majú štruktúru a nie sú jemné a “ucapené”. Používam ľanové a kašmírové vlasy, na telo divokú lúku.

Toto som ja a môj 2018. Ako tak pozerám na fotky prežila som ho s kabelkou od Stanky Páleničkovej.

Comment (1)

  1. Jooooj, ale dúfam, že blog tu takto ostane. Mala som veľmi rada (najmä) tvoje cestovateľské články, určite sa k nim sem a tam rada vrátim 🙂 nech sa ti darí!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *